HedgeHog American Stout
HedgeHog American Stout
HedgeHog American Stout
% alk. 5.7
Blg 14.0
IBU 55
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Czwarte piwo z serii HedgeHog, tym razem uwarzone przez kontraktowy browar BroKreacja w Szczyrzyckim browarze Cystersów - GRYF. Brokreacja to inicjatywa kontraktowa założona przez Mateusza Górskiego oraz Filipa Kuźniarza w 2015 roku. Początkowo piwa warzono są w restauracyjnym browarze Marysia w Szczyrzycu, warzenie przeniesiono do większego Szczyrzyckiego browaru Cystersów - Gryf, który znajduje się w tej samej miejscowości. HedgeHog to marka piw dostępna w marketach sieci Tesco. Nie jesteśmy browarem, jesteśmy marką – parasolem, która stawia sobie dwa ambitne zadania. Po pierwsze chcemy skupiać możliwie najlepsze piwa w jednej rodzinie HH i zapraszamy do współpracy najlepszych piwowarów w Polsce. Nasze drugie zadanie, to dotarcie do Was. Wiemy, że w wielu miejscach naszego kraju próżno szukać dobrego kraftu – chcemy to zmienić. Pierwsze trzy piwa: American IPA, Stout i American Pale Ale uwarzył kontraktowy browar Kraftwerk w Browarach Regionalnych Wąsosz. HedgeHog American Stout to piwo o czarnej barwie nadanej przez palone słody z wyraźną goryczką, kontrowaną oleistością pochodzącą od słodu żytniego. W aromacie wyczuwalne nuty kwiatowe i czekoladowe, które łączą się z cytrusowymi i żywicznymi akcentami amerykańskiego chmielu. Piwo ciemne, górnej fermentacji, pasteryzowane i niefiltrowane.

Składniki: woda, słody: Pale Ale, żytni, Chocolate Rye, Chocolate Wheat, Carafa Special typ II; chmiele: Tomahawk, Citra, Simcoe; drożdże US-05.
www. hh-craft. pl Piwo dostępne w półlitrowej, brązowej, bezzwrotnej butelce, zamkniętej czarnym gołym kapslem.
HedgeHog American Stout pojawił się w sprzedaży w marcu 2016 roku.
Dodał: stacher93 - 2016-03-27 17:22:18

oceny Oceny

Użytkownicy 6,72 / ilość: 25
Goście 7,56 / ilość: 16
średnia7,05 / ilość: 41

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2018-01-26 14:42:34
Bardzo pijalne piwo , choć tylko odczucie chmielu występuje jakoś ten stout zanika , powiedziałbym , że bliżej temu piwu do IPA niż american stout.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2017-11-19 19:29:48
Barwa Ciemno Brunatna Podchodząca Pod Czerń Nieprzejrzysta w Aromacie Od Razu Wyczuwalne Palone Słody Kawa Czekolada Cytrusy Żywicznych Akcentów Mało w Smaku Kwaskowe Do Tego Kawa Zbożowa Czekolada Cytrusy Goryczka Średnia Kawowo-Żywiczna Moim Zdaniem Poziom Goryczki Nie Wynosi 55 IBU Jak Pisze Na Etykiecie a Co Najwyżej Wynosi Około 35 IBU Średnie Wysycenie Pijalny American Stout Ale Też Bez Większych Zachwytów.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
tomucho77
starstarstarstarstar

2017-06-26 15:28:52
Piwo pite tydzień po terminie ważności (troszkę poleżakowało). Kolor: czarny i nieprzenikniony; piana: kremowa, beżowo-kawowa w szkle uniosła się do poziomu dwóch palców i opadła po kilku minutach; lacing - dość ładny; aromat z butelki: kawa, gorzka czekolada, palone słody i na końcu zboża z pola i minimalne cytrusy; aromat ze szkła: podobny z bardziej intensywnymi cytrusami; smak: bardzo gorzka czekolada, kawa zbożowa, palone słody i na końcu lekkie cytrusy; goryczka: dość ciekawa - intensywna na początku lecz szybko ustępująca; alkohol - niewyczuwalny; wysycenie - optymalne; opakowanie: czarny kapsel, standardowa butelka i mało wyszukana etykieta z pełnym opisem za co należy pochwalić producenta. Reasumując stout (jak dla mnie bardziej tradycyjny niż amerykański) średnich lotów złożony, kremowy i przyjemnie oleisty (zapewne jest to zasługa słodu żytniego) - piwo na raz - wypić i zapomnieć.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-04-11 20:34:55
powiem tak, aromat petarda, kawa, kwasek cytrynowy i bochen chleba swojej roboty w główniej mierze. Smak lekki, coś tam palony ale tylko w zarysie. Alko nie wyczuwalne wcale. Intensywny smak i kompletnie doskonale alko robią z tego produktu coś na prawdę dobrego.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.