Hasseröder Premium Pils
Hasseröder Premium Pils
Hasseröder Premium Pils
% alk. 4.8
Blg 11.3
4014558326839addbarcode
ulubione: 2

Hasseröder to archetypowy przykład koncerniaka, będący jednocześnie kontrprzykładem dla polskich koncerniaków. Otóż piwo te jest obecnie najpopularniejszym piwem w Niemczech wschodnich, natomiast w całym państwie niemieckim zajmuje pod względem popularności trzecie miejsce w kategorii pils. Co więcej, browar Hasseröder jest własnością Anheuser InBev, czyli brazylijsko-belgijskiego koncernu, będącego największym światowym koncernem piwnym, osiągającym obroty w wysokości ponad 140 miliardów $ rocznie. Poza Hasseröder do koncernu należą między innymi takie marki jak Beck’s czy Bud Light.
Dodał: bartaspl1 - 2014-12-29 10:33:47

oceny Oceny

Użytkownicy 5,9 / ilość: 29
Goście 7,21 / ilość: 58
średnia6,77 / ilość: 87

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
weizenfan
starstarstarstarstar

2023-05-18 19:46:32
Butelka: kultowa etykieta z indykiem i nazwa piwa kojarząca się ze skokami narciarskimi. Butelka produkowana wyłącznie dla tego piwa, z tłoczeniem na szyjce. Skład bardzo ubogi. Kapsel z nazwą piwa i symbolem indyka.
Aromat: w butelce bardzo lekki słód, chmielu raczej nie czuć, przyjemny. W szkle jest mocniejszy aromat, jest i słodowo i chmielowo, świeżo.
Kolor: taki desitkowy, jasnozłoty, piwo jest całkowicie klarowne.
Piana: bardzo ładna, drobnopęcherzykowa, średniowysoka, opada wolno, lacingu nie ma.
Smak: w pierwszym odczuciu jest lekki diacetyl, bardzo przyjemny. Piwo jest lekko maślane, pieniste, ale niestety raczej wodniste w smaku. Jak na 11% ekstraktu trochę mało tego ciała tu jest. Ogólnie jest mało słodowości, za to konkretna goryczka, zwłaszcza przy lekkim przytrzymaniu łyka na języku. Finisz jest bardzo subtelny, po piwach podpisanych \"pils\" spodziewam się więcej. Wysycenie jest raczej niskie, bardzo pijalne jest to piwo. Nie wiem, co tu się stało, ale z każdym łykiem to piwo zyskuje na smaku, robi się coraz bardziej ułożone, nawet ta słodowość jest większa niż na początku.
Ogólna ocena: Pod kątem degustacyjnym nie mogę powiedzieć, żeby mnie to piwo zachwyciło. Jest to po prostu solidny lager, tylko tyle i aż tyle. Biorąc jednak pod uwagę, że kupiłem je w Niemczech za grosze, nie dziwię się, że jest absolutnie w czołówce jeżeli chodzi o wybory konsumentów. Nie mówię, że to piwo jest doskonałe (bo niestety trochę brakuje jeśli chodzi o ciało i słodowość), ale w tej cenie trudno znaleźć lepsze propozycje.
Kupione: 16.05.2023, Rewe Münster, cena 0.99EUR (około 4.47PLN), data ważności: 01.10.2023.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2023-05-17 08:44:15
Piwo którego wszystkie walory przypominają dawne bardzo dobre piwa i takim to piwo jest ,do tego dobra cena.
awatar
HunchoNopFlex
starstar

2023-02-11 18:00:26
Huncho Nop Flex Advice: Przyslowiowy david hasselhoff, niemiecki lager na dość przyzwoitym poziomie. Nie jest to absolutny top, gdyż goryczka jest dość słaba. Mimo wszystko smak słodowy jest dość wyraźny, a sam wygląd bronxa jak i butelka naprawdę dobrze się prezentują. Ten browar jest o tyle ciekawy, poniewaz w samym zapachu nie wyczujemy niesamowitych emocji, a mimo wszystko w smaku - podczas picia - bronxik jest lekki i całkiem dobrze wchodzi. Mogę go polecić jeśli u somsiada wyczaicie go na promocji, ale tak bez promki jak najbardziej można go kupić i spróbować. Podsumowując - dość lekki browarek o dobrym smaku, bez większej goryczki, ale warty próby - pozdrawiam, huncho N flex, the breekers gang.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Angbor
starstarstarstar

2022-10-26 12:10:30
Piwo już powyżej przeciętnej. Jeszcze nie ma szału, ale jest naprawdę na poziomie. W każdym razie wyprzedza chyba każde polskie piwo. Gdyby je porównywać tylko z polskimi piwami to miało by ocenę 10/10.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.