Harpagan Świszczypała
Harpagan Świszczypała
Harpagan Świszczypała
% alk. 5.8
Blg 14.0
5907637971084addbarcode
ulubione: 2

Najpierw kilka słów o piwie. Świszczypała to ciemnobursztynowe piwo, które zawdzięcza swój nietuzinkowy charakter dwóm składnikom. Pierwszy z nich poznaliście już dwa tygodnie temu w konkursie „Magiczne patyki”. Mowa tutaj o Gesho, etiopskim chmielu. Wiecie, to nie do końca jest chmiel, ale na miejscu używają go do nadania goryczki i aromatu swoim napojom wyskokowym. Dzięki niemu nasze Ale jest korzenne, delikatnie przyprawowe i na pewno wyczujecie w nim nuty drewna. Swoje też zrobiła fermentacja. Użyliśmy Kveików, czyli dzikich, norweskich drożdży, które potrafią zaskoczyć! Lekka cierpkość i kwaśność jest bardzo przyjemna. Mamy więc Nordic Farmhouse Ale z Gesho.

Chcielibyście pewnie też przeczytać kilka słów o etykiecie. Widnieje na niej Eryk. Eryk przez swoich pobratymców wikingów był uważany za dziwaka. Wszystko przez jego zamiłowanie do piercingu. Wiecie, uszy, sutki – spoko. Erykowi jednak ciągle było mało. Miarka się przebrała, kiedy załoga Czerwonookiego Smoka przybiła do plaż współczesnego Dżibuti. Gdy Eryk zobaczył krążki w wargach kobiet z plemienia Mursi stwierdził, że musi taki mieć! Chłopacy powiedzieli, że jak sobie rozetnie wargę, to nie ma opcji, by wsiadł z nimi z powrotem na statek. No i nasz dzielny bohater został w Etiopii. Do tej pory po tym kraju krąży legenda o najlepszym doboszu, który chodził po afrykańskich sawannach, o Świszczypale z dalekiej północy. Ponoć tak szybko uderzał patykami gesho w bębenek, który wsadzał sobie w wargę, że świst było słychać z kilkudziesięciu metrów. Serio!

[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2017-09-14 12:27:52

oceny Oceny

Użytkownicy 7,36 / ilość: 11
Goście 7 / ilość: 1
średnia7,33 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar

2020-06-24 23:36:04
Warka do 08.08.20.
Kolega niżej opisał wszystko. Catuaby w życiu nie próbowałem więc wierzę na słowo. Mocno pijalne, bardzo smaczne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-02-13 20:38:38
Harpagan Świszczy Pała 2020
Hazy DDH APA z Catuabą

Jestem ciekawy tego piwa. Catuaba ma ciekawy smak taki cierpko-gorzki i dodatkowo ma dużo garbników, przez co jest ściągająca. W aromacie owocowo. Owoce tropikalne i lekkie cytrusy. Piwo się ładnie prezentuje. Tak lekko i orzeźwiająco. Piana średnia, w stronę niskiej, drobnopęcherzykowa. Barwa jasnożółta, fajnie mętne. Hazy. Po przelaniu do szkła dalej owocowo, głównie mango, ale też lekki klimat drożdżowy. Bardzo fajne wysycenie, przyjemne musowanie. Bardzo gładkie. Fajnie kremowe. 12 BLG,ale piwo ma fajne ciało. Co do dodatku Catuaby. Jest wyczuwalny, ale ja czasami pije herbatkę z tej rośliny i wiem jak to smakuje. Osoba nie mająca kontaktu z tą rośliną, nie mam pewności czy by mogła coś wyczuć. Są taniny, które pojawiają się już po goryczce i na aftertaste jest ten lekki cierpki posmak. Trochę słaba ta owocowość. Bardziej ziołowe klimaty. Goryczka taka sobie, ale dobrze zaznaczona. Piwo całkiem dobre, ale dodatek Catuaby to nic przełomowego, taka sobie ciekawostka.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-07-22 20:53:40
Piana biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny i trwały lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu na pierwszy plan wybija się coś co przypomina wanilię? Chyba, że to gesho nadaje takiego ciekawego aromatu... ponadto cytrusowe i owocowe klimaty, lekka żywica, ziołowość, podbudowa słodowa. W smaku charakterne, mocno aromatyczne, występują fajne korzenne klimaty gesho, które jakiś czas utrzymują się na podniebieniu, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, gładka tekstura, subtelna zbożowość, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta ciekawie wykonana graficznie, humorystycznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 23.02.2019. Naprawdę ciekawe połączenia smaków, a i gesho mi posmakowało z tym swoim ziemistym i waniliowym posmakiem. Udane piwo od Harpagana, zresztą kolejne, jestem zdania, iż browar ten ma duży potencjał i jeszcze nie raz pozytywnie mnie zaskoczy. Orzeźwiające, a przy tym wysoce pijalne, godny polecenia wyrób za który dam mocną 7 z ogromnym plusem. Ps. Mój egzemplarz to APA z Gesho, 5,6% woltażu 12% ekstraktu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2018-07-17 19:35:19
Wersja : American Pale Ale z Gesho

Krótko mówiąc cytrusowość i tropiki , goryczka na satysfakcjonującym poziomie. Klasyczna , poprawna APA.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.