Harpagan Surdut Splendoru Amarone Barrel Aged
Harpagan Surdut Splendoru Amarone Barrel Aged
Harpagan Surdut Splendoru Amarone Barrel Aged
% alk. 14.0
Blg 24.0
5907637971411addbarcode

Uwarzone przez Browar Harpagan.
Pamiętacie nasz Surducik Splendoru? Mega Imperial Oatmeal Ale, które ma czternaście alko i zostało uwarzone na Beer Geek Madness z motywem RAGE? No więc część tego piwa wlaliśmy do beczek po Muscacie i ta wersja zadebiutowała już na rynku, ale tylko w beczkach... Teraz czas na drugiego Barel Ejdża! No i tym razem będą butelki!
Amarena, hehe... Amarone to włoskie wino z rejonu Valpolicella obok Werony. Co musicie o nim wiedzieć? Pochodzi tylko stamtąd (DOCG) i ma przynajmniej 14%. Pasuje idealnie prawda? Znajdziecie w nim nuty czerwonych owoców, suszonych owoców oraz suszonych, czerwonych owoców. Do tego słuszna dawka tanin i goryczki podobnej do tej w gorzkiej czekoladzie. No i powiemy Wam, że to się dzieje właśnie w tym piwie! W efekcie piwo pachnie czerwonymi owocami, trochę suszu. Goryczka jest delikatnie wyższa. Z czasem piwo pokazało bardziej swój belgijski charakter i przyjemne fenole wysunęły się bardziej do przodu. Czyli mamy takiego, jasnego Belgian Strong Ale leżakowanego w beczce po czerwonym winie! Jest miło i fajnie!
Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, płatki owsiane, słód owsiany, granulaty chmielowe, skórka pomarańczy, skórka cytryny, drożdże.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2020-04-20 20:36:44

oceny Oceny

Użytkownicy 8,6 / ilość: 5
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8,6/10 / ilość: 5

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2020-06-15 19:44:59
Mocne piwo w stylu barley wine. Wino, słody, owoce, lekka goryczka. Niskie nasycenie gazem ale za to pełna paleta walorów smakowych. Trzeba się liczyć z mocnym uderzeniem, ale to normalne w tego typu piwie.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2020-04-25 23:45:24
No beczka w aromacie mistrzostwo. Czuć suszone owoce. Wiśnie, śliwki, rodzynki. Jest też dębina. Pod beczką w tle można wyczuć nuty cytrusów. Piana dość niska, drobnopęcherzykowa. Kolor piwa to połączenie ciemnego złota, jasnego bursztynu i do tego dochodzą refleksy rubinowe, oczywiście klarowne. W szkle intensywne suszone owoce, do tego dochodzą nuty czekoladowe i nuty szlachetnego alkoholu. Skojarzenie z wiśniowką według mnie. Niskie wysycenie, lekkie musowanie. Fajne, gęste ciało. Solidna słodowość. Cytrusy przebijają się tu z suszonymi owocami. Piwo w ogóle nie jest słodkie i trochę mi tego w tym piwie brakuje. Jest wytrawność. Takie lekkie smyranie kwaśności. Goryczka też jakaś jest, lekko zalega, ale ginie ona w odczuciu alkoholu. Piwo niestety jest mocno alkoholowe. Już pamiętam podstawka, którą piłem i miło wspominam taka była, ale tu jest z zdwojoną siłą. Alkohol gryzie już w jamie ustnej. Bardzo fajna cytrusowość, która dodaje lekkiego charakteru orzeźwiającego temu piwu. Gratuluję Browarowi Harpagan za świetnie oddaną beczkę w piwie, ale niestety piwu pite na świeżo jest jeszcze niewyleżakowane. Jest to ciekawe piwo, ale z pewnością jeszcze przed najwyższą formą.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010