Harpagan Schiza Heretyka
Harpagan Schiza Heretyka
Harpagan Schiza Heretyka
% alk. 6.1
Blg 16.0
5907637971053addbarcode

Uwarzone przez Browar Harpagan.
Tego nikt się nie spodziewał? Hiszpania i intensywnie? Cmon, wybór nazwy na Beer Geek Madness 6 - Intense był dla nas totalnie oczywisty!
Hiszpańska Inkwizycja, oddział ds. tajemnicy Kraftu rozpoczyna poszukiwania innowierców. Spróbuj tylko wychylić piwo z butli, spróbuj sięgnąć po eurolagerka na grillu. Tym razem już się Tobie nie upiecze. Żaden Heretyk nie może już spać spokojnie. Grzech zaboli.
Werble!
Tadam!
Schiza Heretyka to Coffee & Chocolate Extra Stout! Za jego urok odpowiada duuuuża dawka Colombia Excelso! To kolumbijska odmiana kawy Arabica wypalonej specjalnie dla nas przez poznańską palarnię Bonny Coffee! Chłopacy z Bonny uprażyli również dla nas ziarna peruwiańskiego kakaowca! A my jeszcze dołożyliśmy do Schizy Karob, czyli chlebek świętojański oraz ekologiczne kakao! Co to dało? Piwo jest gładkie, szlachetnie kawowe z lekką nutką cierpkości i deserową czekoladą na finiszu. Lubisz kawę w piwie? Będziesz zadowolony. Koniec kropka.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-04-26 13:02:27

oceny Oceny

Użytkownicy 6,2 / ilość: 5
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,2/10 / ilość: 5

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-10-11 22:09:17
Piana praktycznie żadna, beżowa, drobnoziarnista, dziurawi się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostaje już pod zupełnie żadną postacią, brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty czekoladowe, wyraźne kawowe aromaty, sporo karmelowych i palonych akcentów, suszone owoce na czele z wiśniami, podbudowa słodowa. W smaku przyjemnie kawowe, czekolada na drugim planie, bardzo dobra kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, złożona paloność, karmelowa kontra słodowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny czarny, etykieta świetnie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 31.12.2018. Nie zgodzę się z opinią poprzednika, jest to całkiem treściwy extra stout o podłożu czekoladowe - kawowym, z dobrej jakości kawą wyczuwalną na kubkach smakowych. Warto pić w sugerowanej temperaturze, gdyż piwo zdecydowanie uwalnia i otwiera swoje aromaty. Przyjemne piwo na chłodniejszy wieczór, mocna 7 to całkowite minimum jakie jestem w stanie dać.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-06-15 22:41:24
Wygląd: Wygląda ładnie, oleiście, sprawia wrażenie sążnego piwa, jakim extra stout być powinien, ładna piana, ciemno beżowa, puszek
Zapach: prawie go nie posiada, jakaś nuta kawy i kakao
Smak: To jest dramat, człowiek się nastawia na extra stouta, który w nazwie ma w dodatku coffee i chocolate, a dostaje coś co smakuje jak jakiś podstawowy guinness, gdyby był robiony na płatkach, piwo wykastrowane ze smaku, ten trwa jakieś 2-3 sekundy, nie pamiętam tak pustego i jednowymiarowego piwa, jest trochę kawy i kakao, dobrze, że ma goryczkę, bo po tych 2-3 sekundach cokolwiek jeszcze zostaje. Okrutny pustak, super pijalny, jak woda.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010