Harpagan Ezoteryczne Szuwary
Harpagan Ezoteryczne Szuwary
Harpagan Ezoteryczne Szuwary
% alk. 9.5
Blg 24.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Harpagan.
Każdej soboty, tuż po zachodzie słońca z szuwar wyłania się zaczarowany parostatek miłości. Poszukuje spragnionych piękna, tańca i śpiewu. Jesteście gotowi na ten rejs?
Kapitan Krzysio zadba o Wasz stan, znajdzie Wam bratnią duszę. Nie porzuci Was, ukołysze Was do snu. Zanuci to, czego pragniesz...
Werble!
Tadam!
Oto Ezoteryczne Szuwary! Nasz Porter Bałtycki z wisienkami! Pierwsze skojarzenie czekoladki z wiśniami w likierze. Oczywista oczywistość! Raczej wytrawnie, ze sporą dawką ciemnych nut i przyjemnej paloności.
Premiera na 9 Warszawski Festiwal Piwa - Warsaw Beer Festival (25-27 X 2018 roku).
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-11-02 18:11:51

oceny Oceny

Użytkownicy 7,88 / ilość: 8
Goście 4,17 / ilość: 6
średnia 6,29/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-09-14 10:30:46
No mega wiśniowo jest w aromacie. Na drugim planie czekolada. Piana niska, drobnopęcherzykowa, szybko
zniknęła. Piwo jest praktycznie czarne, nieprzejrzyste. Z wyglądu przypomina RISa, nie Porter. Aromat w szkle to po prostu poezja. Czekoladki z płynną wiśnią i likierem wiśniowym. No mega przyjemnie. Po takim aromacie to spodziewałem się wyrwania z butów, ale niestety. Jest bardzo dobrze, ale nie nazwę tego sztosem. O dziwo piwo jak na 24 stopnie Plato wydaje się wodniste. Jest czekoladowo. Jest wiśniowo. Niemniej nie ma tu tej \"symbiozy\" smaków. Jest alkohol wyczuwalny, ale nie gryzie, a bardziej rozgrzewa. Piwo jest dość słodkie, ale wiśnie dają fajną kwaśność. Goryczka powiedziałbym średnia. Jestem ciekaw innych warek tego piwa, bo moim zdaniem coś poszło nie tak, a potencjał jest na sztosa.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-05-01 18:49:08
Ciemne, nieprzejrzyste. Piana całkiem spora, brązowa. Trzyma się szkła. Oprócz lacingu na szkle osadzają się też mikro drobiny owoców.
W aromacie kawa, czekolada, wiśnia. Mniej bombonierka, bardziej ciasto z marmoladą. Przyjemny zapach.
Treściwość, pełnia. Słodyczy nie pozwala się rozwinąć spore nasycenie. Jak na portera nawet zbyt spore. I to nie koniec problemów tej słodyczy. Zwalcza ją też paloność, goryczka i owocowa kwaśność. A tak, bo wiśnie są kwaśnym owocem. Gdzieś na tej linii frontu pałętają się jeszcze kawa i gorzka czekolada. Usiłuje zdezerterować też migdałowa gorycz. Od pestek.(?)
Oj, sporo dzieje się w tym piwie.
Szkoda, że kapkę przegazowane.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-03-29 23:22:48
Dramat, co za gowno
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-03-16 00:18:56
Wygląd: kolor ciemno brunatny, niewielka piana, beżowa, lacing żaden.
Zapach: sama landryna, zero zapachu ciemnego piwa, tylko wiśniowa landryna, a piję je w temperaturze pokojowej, nie było nawet minuty w lodówce.
Smak: po pierwsze, wiśnia zdominowała to piwo, po drugie smakuje jak wiśnia z najtańszego syropu z Biedronki, landrynkowo, więc landrynka zdominowała to piwo, w smaku już czuć paloność, lekką zbożowość, kawę zbożową, ale i to jest biedne i jest tłem do tej landryny, jeżeli coś tu kontruje landrynę to potężna maggi, która uświadamia, że nawet leżak by mu nie pomógł, wnosi taki mocny posmak słono-umami, który za cholerę do tej landryny nie pasuje. Piwo bardzo alkoholowe, w opór alkoholowe i ono nie ma ciała na to 24 Plato, ma ciało jak młody Żywiec, który ma tyle samo alkoholu przy 21, fakt, słód żytni tu trochę oszukuje przy fakturze. Jeżeli to miał być sztos, a browar tak je wycenił to nie wyszło, smakuje jak porter Żywca z sokiem Paola. Mamy początek roku, świeżo po święcie portera i ja się zastanawiam, czy ja dobrego bałtyka w tym roku piłem, takiego kraftowego lub regionalnego, no tak Trzech Kumpli i Bojan świetne, a reszta to dno. Z drugiej strony to jest dobra okazja do wrzucenia paru browarów na czarną listę, bo żeby s********* porter to trzeba się bardzo starać.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010