Hardknott Azimuth
Hardknott Azimuth
Hardknott Azimuth

Produkt angielskiego browaru Hardknott, z siedzibą w mieście Millom, w hrabstwie Kumbria. Jest to jasne piwo w stylu India Pale Ale. Napis na etykiecie informuje nas, iż zostało uwarzone z mieszanki chmielów z całego świata. Opis na stronie browaru brzmi mniej więcej tak - Uwarzone z mieszanki chmielów z całego obrzeża Pacyfiku, głównie z zachodniego brzegu USA oraz z Nowej Zelandii. Przeczytać można również, że najczęściej do warzenia używana jest mieszanka chmieli: Cascade, Centennial, Galaxy, Citra, Pacific Jade and Wakatu, jednak receptura ciągle jest zmieniana. Barwa ciemno-złota o mocno pomarańczowym odcieniu, lekko zmętniona. Piana biała, dosyć skąpa, głównie drobno-pęcherzykowa. Szybko opada do grubego wianuszka z porozrzucanymi wysepkami po tafli piwa. Zostawia średnio trwałe i równomierne smugi na szkle. Aromat intensywny i złożony. Czuć amerykańskie chmiele, zdecydowana landrynkowa słodkość świetnie łączy się ze stonowanymi aromatami brzoskwini, mango i owoców cytrusowych. W smaku również bardzo treściwe, wyraźna miodowo-karmelowa słodkość szybko skontrowana jest przez silną, lekko piekącą goryczkę o mocno grejpfrutowym zabarwieniu. Goryczka ta utrzymuje się długo po przełknięciu piwa. Wysycenie średnie-odpowiednie.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-02 13:24:39

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 8 / ilość: 1
średnia8 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-08-05 18:13:40
Ciekawe piwo z ciekawego browaru.Z pewnością wyróżnia się spośród wielu reprezentantów tego gatunku, których w ostatnim czasie próbowałem.Bardzo bogata mieszanka chmieli, z pewnością wpłynęła na złożony i trochę nietypowy aromat.Często przy takich piwach potrafię delektować się aromatem dobre pięć minut, zanim wezmę pierwszy łyk.Z reguły też bywa tak, iż po spróbowaniu jest lekkie rozczarowanie, ciężko aby smak był lepszy niż aromat.W tym wypadku nie było tak źle, również treściwie owocowo-słodko z solidną goryczką na finiszu.Chętnie spróbowałbym innych piw z tego browaru, aczkolwiek może być problem z dostępem do nich.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.