Harboe Burgenfels Premium Pilsner 2.8%
Harboe Burgenfels Premium Pilsner 2.8%
Harboe Burgenfels Premium Pilsner 2.8%

Produkt duńskiego browaru Harboes Bryggeri A/S, z miasta Skaelskor. Jasne piwo typu Pils, uwarzone zgodnie z niemieckim prawem czystości piwa, które nakazuje aby warzyć piwo tylko z wody, jęczmienia i chmielu. Na puszce widnieje opis w języku szwedzkim, co świadczy, iż piwo mogło być specjalnie uwarzone, i tylko dostępne w Szwecji.

Skład: woda, słód i chmiel.
Ma jasno-złotą barwę, która nie jest idealnie klarowna. Gdy przypatrzymy mu się dokładnie, zauważymy bardzo delikatne zmętnienie. Piana biała, niewysoka po nalaniu. Formują ją drobne pęcherze, w szybkim tempie opada do skromnego, podartego kożucha. Dosyć solidnie zdobi ścianki. Aromat wyraźny, połączenie nieco brzeczkowego słodu, z nutami zbożowymi. W smaku lekkie, znów na pierwszy plan wybija się słód, o popielatym profilu. W tle akcenty zbożowe, z minimalną goryczką przy końcu. Wysycenie średnie - poprawne.
Dodał: Stacher93 - 2014-08-27 08:24:48

oceny Oceny

Użytkownicy 6 / ilość: 1
Goście 6 / ilość: 1
średnia 6/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-08-31 21:16:44
Ciekawostka, przywieziona ze Szwecji już dosyć dawno.Nie będę się chwalił ile, ale to piwo było już po terminie i to wyraźnie.Mimo wszystko nie straciło na smaku.Lekkie, poprawne i zbożowe, co mnie osobiście bardzo przypadło do gustu.Właśnie ta solidna zbożowa nuta wyróżnia to piwo spośród innych tanich lagerów.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010