Hajer Szmaterlok
Hajer Szmaterlok
Hajer Szmaterlok
% alk. 4.8
Blg 12.0
IBU 20
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Kolor: Złoty kolor, piwo jest mętne.
Piana: W tym parametrze jestem mocno zawiedziony. Flagowy Weizen charakteryzuje się gęstą, puszystą i powoli opadającą pianą. Tutaj niestety już przy pierwszym nalewaniu widać, że coś poszło nie tak. Piana jest delikatna, niska i ulotna. W 2 minuty opadła do milimetrowej otoczki. Na Nonic’u nie ma zbyt wielu zabrudzeń.
Zapach: Aromat jest wybitnie stylowy. Pierwsze nutki zapachowe to intensywna przyprawowość. Piwo posiada wysoki poziom estrów owocowych (banan, lekki cytrus), które wspaniale współgrają z przyprawowymi fenolami. Piwo pachnie goździkami i delikatnym pieprzem. Wyraźny aromat pszenicy odbierany jako świeżo wypieczony chleb pszenny. Po przelaniu do szkła minimalna guma balonowa. Ładnie i kompleksowo.
Smak: W smaku piwo jest przede wszystkim intensywnie fenolowe. Mnóstwo przyprawowych detali (goździk, czarny pieprz). Na podobnym poziomie estry owocowe - sporo cierpkich cytrusów i minimalny banan. Pojawia się także posmak gumy balonowej. Solidna pszeniczna baza z akcentami bułki pszennej i świeżo wypieczonego chleba. Tekstura piwa jest leciutka, chwilami nawet wodnista. Umiarkowane wysycenie. Lekkość i sesyjność degustacji.
Wysycenie: Średnie.
Podsumowanie:
Założeniem było stworzyć lekkie, orzeźwiające piwo w sam raz na lato. Myślę, że chłopakom to zadanie udało się zrealizować. Weizen to rześki, lekko chmielony styl łączący cechy przyprawowych fenoli i estrów owocowych. Charakter stylu został zachowany. Wszystko tutaj było i zagrało tip-top.
Dodał: malt - 2017-09-04 15:49:57

oceny Oceny

Użytkownicy 6,8 / ilość: 10
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,8/10 / ilość: 10

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Damcio88
starstarstarstarstar

2019-09-27 18:06:03
Wszystko się zgadza w tym piwie jako piwo pszeniczne. Od koloru ciemnożółtego poprzez aromaty estrowe kończąc na wyczuwalnym bananie i goździku w smaku. Nie zawiodłem się na HAJERze kolejny raz!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-08-04 18:50:28
Piana jak w opisie. Niestety niska. W smaku już absolutnie poprawnie. Bardzo dobre pwio pszeniczne. Aromat pszeniczny na topie, trochę chlebowy i goździkowo - bananowy. Wyczuwalna lekka goryczka.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010