Hajer Flaps
Hajer Flaps
Hajer Flaps
% alk. 4.7
Blg 12.0
IBU 31
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Drugie piwo ze śląskiego browaru rzemieślniczego Hajer, który powstał w 2015 roku. Uwarzone w browarze Reden Świętochłowice. Browar Hajer został założony przez trzech przyjaciół z górnego śląska, łączą oni pasję do muzyki z nowofalowymi piwami. Wszystkie piwa z tego browaru będę z pewnością nawiązywać do kultury i tradycji tego regionu. Flaps American Wheat to piwo górnej fermentacji, niefiltrowane oraz niepasteryzowane. Flaps to posiłek regeneracyjny na śląsku. Najpierw flapsa dostawało się w robocie. Potym przestali, chyba ktoś je wszystkie zjod. . . Wracamy do dobrej tradycji Flapsa po szychcie. Jak mosz fajrant to siednij se, dychnij i wypij se Flapsa, Gorzkie, treściwe, bez mynsa ale z chmielem. Skład: woda; słody: pszeniczny, Pale Ale, Carahell; Chmiele: Chinook, Citra, Cascade; Drożdże: Safale US-05. Polecana temperatura serwowania to przedział 8-11°C. Piwo miało swoją premierę 26 czerwca 2015 roku.
Dodał: stacher93 - 2015-07-11 10:43:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,47 / ilość: 19
Goście 8,2 / ilość: 5
średnia 7,63/10 / ilość: 24

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2015-09-22 20:41:52
Piękny , słodki aromat owoców, intensywnie wydobywa się przy otwarciu. W smaku wyraźna goryczka,brak słodkości, charakterystyczne amerykańskie nuty od chmieli, pszenica na właściwym miejscu. CO2 wysokie, barwa jasna, wysoce mętna.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 8 )
awatar
Wingman
starstarstar

2015-07-20 19:19:50
Świetne, orzeźwiające piwo o mocno cytrusowym aromacie. Mętne, o pomarańczowej barwie. Dość obfita piana szybko opadająca. Trzy chmiele doskonale wyczuwalne w goryczce. Bardzo pijalne, doskonałe na gorące dni.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2015-07-16 22:40:19
Piwo bucha po otwarciu intensywnym cytrusem prosto z amerykańskiego chmielu, chyba każdy będzie zadowolony z aromatu. Piana bardzo ładna, biała i gęsta, całkiem długo się utrzymuje. Smak bardzo intensywny, czuć trochę pszenicy, jest fajna goryczka i bardzo fajna kwaskowatość. Wszystko gra bardzo ładnie. Polecam, jeden z lepszych American Wheat-ów jakie piłem ostatnio, ustępuje tylko Amerykańskiej Pszenicy z Jury.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-07-10 10:33:23
Barwa: Mocno zmętniona, ciemno-pomarańczowa, nieprzejrzysta.

Piana: Biała, bardzo obfita, po nalaniu ma cztery-pięć centymetrów wysokości. Początkowo cechuje ją średnio-pęcherzykowa struktura. Piana szybko i nierówno opada poprzez zdecydowane powiększenie się pęcherzy. Tworzą się szczeliny i przerwy. Pozostaje bardzo nierówny, około dwu-centymetrowy kożuch. Do samego końca utrzymuje się niski, zwarty kożuch. Na szkle formują się grube, mało rozległe i dosyć skupione ślady, które są trwałe.

Aromat: Intensywny, zdominowany przez cytrusy z mocno wybijającym się na pierwszy plan grejpfrutem. Aromat jest słodko-kwaśny, zapowiada orzeźwiające, pełne w smaku piwo. Czuć w nim delikatny słód pszeniczny oraz słodkie owoce tropikalne.

Smak: Gładki i wyrazisty. Znów dominują cytrusy, grejpfruty wraz z orzeźwiającymi pomarańczami. Słód pszeniczny subtelnie wyczuwalny, nadał aksamitnej struktury temu piwu. Po orzeźwiającej kwaskowości pojawia się dobrze wyważona słodycz. Goryczka, która zjawia się szybko jest krótka, średnio intensywna i pestkowo-grejpfrutowa. Piwo to jest pijalne i ma dobrze ułożony smak.

Nasycenie: Średnie, odpowiednie.

Komentarz: Pierwsze piwo jakie pije z tego browaru i uwarzam je za bardzo udany egzemplarz. Wszystko na swoim miejscu, trochę za mało pszenicy, ale ciężko jest zrobić American Wheata w którym pszenica nie była by przykryta przez amerykańskie chmiele. Nie jestem wielkim fanem tego gatunku, aczkolwiek w okresie letnim te przyjemne i w miarę lekkie piwa pasują do wysokich temperatur. Napiłbym się Double India Pale Ale z tego browaru lub CDA, ciekaw jestem jak wyszło by im takie piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010