Gzub Piknik z Dzikiem
Gzub Piknik z Dzikiem
Gzub Piknik z Dzikiem
% alk. 6.1
Blg 14.1
IBU 45
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo uwarzone w belgijskim browarze Brasserie De Bastogne, z miasta Vaux Sur Sure, przez browar Gzub. Jest to pierwsze piwo tego browaru, który jak na razie działa jako browar kontraktowy. Gatunek, który reprezentuje to Saison. Jednak budowa browaru we wsi Annopole postępuje dość szybko i z pewnością niedługo Gzub zmieni się z browaru kontraktowego na rzemieślniczy. Gzub w gwarze poznańskiej oznacza dzieciaka lub duży, piwny brzuch. W miejscowości, w której powstaje browar odbywa się festiwal piw rzemieślniczych, druga edycja festiwalu była miejscem premiery tego piwa. Pierwsza warka została wyprodukowana w ilości 1969 sztuk.

Barwa złota, wpadająca w pomarańcz, opalizująca. Na dnie duża ilość osadu drożdżowego. Piana biała, wysoka po nalaniu. Głównie złożona z drobnych pęcherzy. Długo się utrzymuje, opada powoli do nieprzerwanej warstwy. Pozostawia ładne i wyraźne ślady na szkle. Aromat intensywny, bardzo bogaty. Świetnie połączone akcenty owoców tropikalnych i cytrusowych, przyjemna słodycz z amerykańskiego chmielu, nie brakuje też dzikiej kwaśności. Wyczuć też można aromat lekko niedojrzałych brzoskwiń. W smaku również treściwe. Przyjemna słodycz z owocową cierpkością, lekko wytrawne i musujące. Możliwe do wyłapania akcenty pomarańczowej skórki i drożdży. Przy końcu ujawnia się delikatna goryczka chmielowa. Nasycenie średnio-wysokie.

Składniki: woda, słody (Pilzneński, Monachijski Typ I, Pszeniczny, Cara Blond, Zakwaszający), chmiele (Warrior, Cascade, Amarillo), drożdże, dodatki (skórka słodkiej pomarańczy)
Dostępne w butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-22 08:38:55

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 8
Goście 9,25 / ilość: 4
średnia8,42 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
wojtaswb2
starstarstarstarstar
2023-05-04 18:14:01
Tak jak pisali przedmówcy, jedynie etykieta nie pasuje. Piwo mętne, ciemnozlote. Kwaskowe, lekko goryczkowe, bardzo treściwe,
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
BobiQ68
starstarstarstarstar
2023-02-09 20:29:59
Bardzo dobre piwo do którego napewno jeszcze powrócę..minus tylko za oprawę butelki ale nie przeszkadzało to po przelaniu do szkła
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-09-16 11:54:26
Ciekawe piwo o ciekawym gatunku.Nie miałem okazji pić zbyt wielu Saisonów.Było po bardzo dobre, aczkolwiek specyficzne piwo.Miało bardzo ładną, wysoką i trwałą pianę.Aromat mnie urzekł.Owoce tropikalne, cytrusowe, chmiel, słodycz wymieszana z dziką kwaśnością i świetny zapach brzoskwiniowo-morelowy.W smaku cierpkie, a po chwili znów słodkie.Nieco szampańskie, dało się wyczuć skórkę pomarańczową i brzoskwinie.Goryczka też występowała, aczkolwiek nie była nachalna.Ostatnimi czasy nie piłem zbyt dużo belgów.Zwyczajnie nie miałem na nie chęci i oczywiście ciężko z dostępem do czegoś nowego.Piknik z Dzikiem bardzo mi posmakował.Zmieniłbym w nim jedynie etykietę, która nie jest zbyt ładna.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.