Gulden Draak Brewmaster Edition (Whiskey Barrel-Aged)
Gulden Draak Brewmaster Edition (Whiskey Barrel-Aged)
Gulden Draak Brewmaster Edition (Whiskey Barrel-Aged)
% alk. 10.5
5411663003027addbarcode
ulubione: 2

Wersja znanego strong alea z browaru Van Steenberge leżakowana w beczkach po whisky.

Nasz piwowar (brewmaster), Jeff Versele, opracował tę wyjątkową edycję Brewmasters Gulden Draak jako hołd dla swego dziadka Jozefa Van Steenberge i 230. rocznicy urodzin browaru. Inspiracją dla niego były liczne podróże do Stanów Zjednoczonych i najgłębsze poszanowanie dla piwnej kultury rzemieślniczej. Ten ekskluzywny Gulden Draak łączy w sobie technologię i kunszt tradycyjnego procesu warzenia. Pozwalając, by piwo dojrzewało w beczkach po whisky, nabiera ono charakterystycznego i delikatnego wykończenia, którego nigdy przedtem nie próbowaliście. - głosi opis producenta.
Dodał: nietzsche - 2019-01-13 11:07:02

oceny Oceny

Użytkownicy 9 / ilość: 7
Goście 0 / ilość: 0
średnia9 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-03-16 00:17:22
Wygląd: kolor bursztynowy, znacznie jaśniejsze od podstawki, więc może to inne piwo, ładna piana, drobna, obfita, śliczny lacing
Zapach: biszkoptowy, pszeniczny, bananowy, przyprawowy, rumianek? Jakiś susz kwiatowy, owoce raczej białe, świeże i suszone, guma balonowa, lekka wanilia i sherry, daleki kokos, beczka, przynajmniej w aromacie, nie odcisnęła dużego piętna, natomiast brak tu tych ciemniejszych akcentów, typowych dla podstawki.
Smak: dosyć wodniste, triplowate, ale faktura puszysta, moim zdaniem podstawka jest pełna i wyklejająca, brak tu tych ciemnych akcentów podstawowej wersji, rodzynki, nut spieczonego ciasta, nawet dalekich czekoladowych. Jest delikatny kokos, co mnie dziwi, bo to beczka po whisky, nie bourbonie, trochę wanilii, toffi, melasa, biszkoptowość, kwiatowość, znów rumianek, chmielowość taka zielista, jasne owoce, dużo owoców (w podstawowym to raczej były czerwone), banan, guma balonowa. Całkiem udane, dobrze ułożone, delikatny alkohol. Dla mnie to dwa różne piwa i podstawka bardziej mi smakuje.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
PjoterPszypau
starstar

2019-02-27 08:39:11
Właściwie jest bardzo zbliżone do \"standardowego\" Gulden Draaka. Trochę w zapachu czuć tą \"łychę\" i w smaku kwaśniejsze. Jeśli stoją na jednej półce i znaczaco różnią sie ceną- brałbym tańsze. A tak serio to zaczekałbym na promkę w Lidlu ;)
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.