Gulden Draak 9000 Quadruple
Gulden Draak 9000 Quadruple
Gulden Draak 9000 Quadruple
% alk. 10.5
5411663002846addbarcode
ulubione: 8

Z okazji 25-lecia piwa Gulden Draak powstałą jego wersja Quadruple. Do warzenia piwa użyto 3 rodzajów słodów. Zawartość ekstraktu jest czterokrotnie większa niż w przypadku typowego pilsa. Jak wszystkie piwa z browaru Van Steenberge, Gulden Draak Quadruple jest piwem górnej fermentacji. Wtórna fermentacja w butelce odbywa się przy użyciu drożdży winnych co też przyczynia się do uzyskania wybornego smaku.

Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, cukier, drożdże
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,75l i 0,33l.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-04-22 14:58:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,86 / ilość: 29
Goście 8,2 / ilość: 10
średnia 7,95/10 / ilość: 39

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
szab12
starstarstarstarstar

2019-11-30 19:07:14
Piana duża, gęsta. W zapachu winogrona i drożdze. W smaku słodycz, winogrona, brzoskwinia, alkohol obecny, ale nie męczy. Rozgrzewa, pyszne piwo za 5,99 zł w Lidlu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-09-06 23:53:06
WYgląd: barwa ciemny bursztyn (jaśniejsze od podstawki), zmętnienie, ładna piana, śliczny lacing
Zapach: uderzają nuty winne (jednak raczej białego wina reńskiego), ktorych w podstawce nie pamiętam, poza tym mocna fenolowość przyprawowa, jakieś sianko/susz/kwiaty (chmielowości w podstawce też nie zapamiętałem - dałbym sobie głowę uciąć, że dodano tu Saas czyli Żateckiego, bo czesć korzenności wydaje się być od chmielu), dużo suszonych owoców, czerwonych i ciemnych, rodzynka, karmel, miód, jakaś sherry
Smak: doskonale ukryty alkohol jak na świeżynkę rozlewaną w tym roku z terminem do kwietnia 2021, jest lżejsze od podstawki, nie tak pełne, bardziej przypomina podstawkę leżakowaną w beczkach po whisky (jeśli chodzi o pełnię, rzecz jasna), delikatna goryczka ale wyraźna, wyraźna chmielowość, taka czeska, bardzo przyprowowe, ciastkowe, herbatnikowe, nuty sherry, rodzynki, trochę karmelu, miodu, mocna owocowość, w smaku dominują już owoce czerwone i trochę jasnych, tak suszone jak i świeże, czuć takie jabłko jak z mieszanki na kompot wigilijny, jakiś owoc róży. Opis mówi o tym, że to bogatsza wersja Gulden Draak, i tak i nie, dochodzą wyraźne nuty winne i chmielowe, ale za to jest bardziej wodniste od podstawowego.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-07-31 22:22:23
Piana nie do końca biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca przejrzyste i klarowne, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty fenolowe, przyprawowe klimaty, aromaty suszonych owoców oraz goździków, w tle kwiaty i podbudowa słodowa. W smaku charakterne, suszone owoce(rodzynki) i goździki uwydatniają się jeszcze bardziej, dość gęsta i oleista, alkohol dobrze zamaskowany, jedynie delikatnie rozgrzewa przełyk, załącza się likierowatość, goryczka adekwatna do stylu, niezła kontra kwaskowa, fenolowość i przyprawowość obecne, doza wytrawnych posmaków, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel fajny, bo unikalny tylko dla tego piwa, etykieta a raczej folia na butelce w czarnej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, widać, że jest to piwo z wyższej półki. Warka 11.04.2021. Treściwy quadrupel, aromatyczny, do powolnej degustacji. Uwydatniający wszystkie walory belgów z fenolowością i przyprawowością na pierwszym planie. Zasłużona 8 ode mnie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Gulek
starstarstarstarstar

2019-07-29 14:14:49
Bardzo ciekawe piwo. Aromat zdecydowanie winny, w smaku również od razu wyczuwa się wino, gdybym na ślepo pił nie wiem czy bym nawet nie pomylił tego z winem. Alkohol dość mocno wyczuwalny jak przystało na belgijskie piwa. Nie jestem fanem tego typu gatunku ale całość pomimo mocy jest całkiem pijalna.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010