Grodzki Pils
Grodzki Pils
Grodzki Pils
% alk. 4.9
Blg 11.9
brak koduaddbarcode

Produkt browaru restauracyjnego Grodzki z Lublina. Jest to piwo typu Pils, niepasteryzowanie i niefiltrowane. Wskazana temperatura serwowania pomiędzy 6-9°C. Barwa jasno-złota, lekko opalizująca. Zapach słodowy, wyraźny, wyczuwalne również lekkie nuty zbożowe. Piana średnia, w miarę gęsta, biała. Opada po chwili do niskiego kożucha oblepiającego szkło. W smaku dominuje słód, obecna również średnia goryczka chmielowa i trochę ziołowych posmaków. Wysycenie na średnim poziomie. Dostępnie jedynie w bezzwrotnych butelkach o pojemności 330ml.
Dodał: Stacher93 - 2014-03-08 20:33:51

oceny Oceny

Użytkownicy 5,83 / ilość: 6
Goście 5 / ilość: 1
średnia5,71 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2018-06-03 22:57:15
Wczoraj dostałem w prezencie dwie butelki tegoż piwa, przywiezione z Lublina. Też wcześniej wypiłem trzecią część, jeszcze nieschłodzonego, ale już wtedy nie było rewelacji. Dodam, że tym razem jest to piwo w butelce 500 ml i że przy tym samym ekstrakcie, co w opisie (11,9 Blg), podano 4,5% alk. Jeszcze - partia do 1.07.18.

Wygląd - kolor złoty, nie do końca klarowne, wysycenie niskie, piana solidna przez chwilę, potem znika, zostawiając krążki na szkle. Aromat - słód, miód i nieco chmielu. Smak - sporo wad, czyli brudne skarpety, gotowane warzywa i miodowe posmaki oraz dość przyjemna goryczka.

Reasumując - piwo sesyjne, choć wadliwe; ów trunek jest pewnie jednym z wielu przykładów, że trudno jest uwarzyć dobrego pilsa, a łatwo schrzanić niby prostą recepturę. I też widać, że piwowar zdawał sobie sprawę, że nie wyszło to, co zamierzał, bo na etykiecie napisano m.in. \"klasyczne jasne piwo z wyraźną goryczką i odrobiną rześkich nut owocowo-trawiastych, w tle wyczuwalne akordy biszkoptów i miodu\". Sporo z tych cech to nie wytyczne dla stylu, stąd 4/10, mimo że piwo jest dość sesyjne i nie odrzuca. Ale od browaru restauracyjnego oczekuję kunsztu a nie wad i niezłej sesyjności.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
Kamil_93
starstarstarstarstar

2014-03-14 00:19:38
Piwo którego nie zapamiętam na długo. W smaku występuje pewna goryczka, jednak raczej nie jest to coś przyjemnego. Z tego browaru piłem jak na razie dwa piwa i żadne nie zachwyciło, co przy ich cenach nie zachęca do dalszego próbowania.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Rovaty
starstarstarstarstar

2014-03-12 21:15:18
Cena nieadekwatna do jakości, piwo może tragiczne nie było, jednak niczym też nie zachwyciło. Można spróbować, chociaż w tej cenie można kupić znacznie lepsze produkty.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-03-08 22:01:55
Trochę specyficzny pils.Umiarkowana, ziołowa goryczka i mocno wyczuwalny słód.Patrząc na to, że to browar restauracyjny, to niby ok.Jednak płacąc 8 zł za ,,bączka' wymagam czegoś więcej.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.