Grodziski Tropical Wheat
% alk. 4.5
Blg 11.0
IBU 30
5905279533646addbarcode

Grodziski Tropical Wheat to piwo pszeniczne warzone z amerykańską odmianą chmielu Centennial i pulpami egzotycznych owoców - guanabany, marakui i calamansi. Połączenie łagodnego charakteru pszenicy z intensywnie cytrusowym chmielem, owocami i grodziskimi drożdżami sprawiło, że nasz Tropical Wheat jest wyjątkowo orzeźwiający
Dodał: Lukasz - 2021-04-25 17:01:43

oceny Oceny

Użytkownicy 6,86 / ilość: 22
Goście 0 / ilość: 0
średnia 6,86/10 / ilość: 22

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2021-05-11 23:28:32
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu subtelne nuty egzotyczne, są tropiki, choć w stopniu niezbyt intensywnym, pszenicznych klimatów brak, minimalna wędzonka grodziska obecna. W smaku duża wodnistość, pustka, minimalny profil egzotyczny, mango, marakuja te klimaty, finisz wyraźnie grodziski i to się chwali, goryczka adekwatna do stylu, lekka kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Grodzisk, etykieta w letniej, ciepłej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 10.04.2022. Jednak trochę pusto... te pulpy owocowe to chyba naparstkiem do tanka dolewane, a pszenicznego profilu mógłbym się nie domyślić. Dobrze chociaż że grodziskie drożdże dają radę i wędzoneczka jest na podniebieniu. Korelację ceny do jakości oceniam na 6.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Lukaszndm
starstarstarstarstar

2021-05-05 19:41:57
Kolor żółty mętny, pina drobnoziarnista szybko się redukuję do otoczki na obrzeżach szklanki, aromat pszeniczny , w samku banany pszenica wyczuwalna też marakuja , co daje efekt pszeniczniaka z nutą kwaskowatość i delikatnej goryczki, fajne ciekawe przyjemne --- jestem za!!!!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
ArdianK
starstarstarstarstar

2021-05-02 19:44:36
Bardzo dobry weizen z odpowiednio wywarzoną słodyczą i kwasowością. Polecam
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2021-05-05 02:19:57
to w ogóle nie jest weizen, użyto drożdży grodziskich
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-05-02 00:36:15
Wygląd: zółcień, mętne, ok piana, jakiś lacing
Zapach: calamansi, czyli nuta kwaśnego cytrusa z zielonym pieprzem i mydlinową nutą liści paczuli, jest zielony banan, powiedzmy daleka marakuja lub maskowana przez te dwie pierwsze, zapach nie niesie nadziei na piwo słodkie, a kwaśne
Smak: Straszny wodniak, smakuje raczej jakby to była 10 odfermentowana do 4,5, dużo tych owoców nie dali, poza calamansi, a Centennial to chyba poszedł na goryczkę. Poza Grodziską White IPA, wszystkie nowofalowe piwa Fortuny (MIłosław, Godziskie) uważam za średnio udane, są robione tak oszczędnie, ekonomicznie, tak żeby czasem nie odstaszyć tradycyjnych piwoszy lubujących się w polskich koncerniakach. Jak ktoś pija tylko Tyskie i kupi w Żabce ten wypust na próbę to się nie przerazi, poczuje taką samą pustkę jak wcześniej tylko z większą goryczką, lekkim kwaskiem i miźnięciem owocami. To taki tropical dla piwnego Janusza.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.