zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Grimbergen Blonde
Grimbergen Blonde
Grimbergen Blonde
% alk. 6.7
5410263015669addbarcode
ulubione: 7

Grimbergen to piwo klasztorne. Warzone jest według receptur klasztornych pod nadzorem 25 mnichów. Grimbergen Blonde jest trunkiem o złocistej barwie, kremowej pianie i intensywnym smaku, z wyczuwalnym aromatem lukrecji, miodu i orientalnych przypraw.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-10-01 11:29:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,13 / ilość: 60
Goście 7,8 / ilość: 74
średnia 7,5/10 / ilość: 134

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-05-25 19:01:51
Poprawne piwo o estrowo słodowym aromacie i mało wyrazistym, gładkim smaku. Lekkie, choć alkohol na to nie wskazuje. W aromacie jabłka, delikatne nuty przyprawowe oraz słodowość. W smaku słodowe, leciutko owocowe, miodowe, słodkawe, z niską goryczką.
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-04-22 20:47:21
Syrop leją wszędzie, u siebie też, nie tylko na Polskę :) To często spotykany składnik w belgijskich piwach (choć Grimbergen jest ważony we Francji i ponoć we Włoszech)
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-04-22 16:55:49
Kolor jak średnia herbata. Klarownie. Piana ładna, drobne białe oczka. Trawała.
Aromat belgijskim, ale z czymś takim ? hm nieprzyjemnym. Jakaś taka kwaśność w zapachu.
No i w smaku to to też jest obecne. Co prawda niewiele na finiszu, i w posmaku. Poza tym typowy blond, trochę toporny i zbyt słodkawy.
Nie wiem czy tylko wypusty na Polskę mają syropy glukozowe (i inne cholerstwo) w składzie. Ale nie zdziwił bym się. W każdym razie ta kwaśność to nie przez to, bo w wicie i amberze nie było.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 4, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-04-17 20:36:07
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza słomkowa, w miarę klarowne i przejrzyste, brak widocznych śladów zmętnienia. W zapachu przyjemne nuty przyprawowe, karmelowe klimaty, zbożowe oraz kwiatowe akcenty, podbudowa słodowa, pachnie słodko. W smaku dominuje przyprawowa słodycz, goryczka iluzoryczna praktycznie zerowa, słabsza kontra kwaskowa, ciasteczka i biszkopty w tle, subtelna zbożowość, karmelowa słodycz pochodząca prawdopodobnie od syropu glukozowego, którego dodatek prawdę powiedziawszy trochę mnie zaniepokoił, drożdżowe posmaki na finiszu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Grimbergen, etykieta elegancko wykonana graficznie, w brązowej kolorystyce. Warka 12.2019. Bardzo słodki Blonde, wyraźnie przyprawowy i drożdżowy, ale bez większej goryczki czy choćby kontry kwaskowej, przez co efekt orzeźwienia wyraźnie spada. Na czas dzisiejszy i zmianę dystrybutora na Carlsberga wyrób ten trzeba traktować na poziomie koncernowym i tak też je oceniam. W mojej opinii zbyt słodko, góra na 6 ze sporym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010