Green Head Green Venom
Green Head Green Venom
Green Head Green Venom
% alk. 6.5
Blg 19.0
5907222883167addbarcode

Uwarzone przez Browar Green Head.
Dziennik Pokładowy #10.
Green Venom.
Po negocjacjach z naszym Leaderem, Ziemianie podpisali z nami kontrakt na chmiel. Gdy przylecieliśmy na testy, dostaliśmy do spróbowania dziwną odmianę. Nasz agent zmienił się po niej w Venoma i zaczął tworzyć coś nowego, dodając płatki dębowe, laktozę i palony jęczmień. Okazało się, że to piwo jest sztosem.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słody (Pale Ale, Monachijski II, pszeniczny Crystal, pszeniczny czekoladowy) jęczmień palony, płatki jęczmienne, płatki owsiane, chmiele (Challenger, Fuggles), dodatki (laktoza, płatki dębowe macerowane w whisky), drożdże.
Polecana temperatura serwowania to 12-15°C.
Dodał: Barcelonismo - 2019-04-10 09:13:24

oceny Oceny

Użytkownicy 8 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia 8/10 / ilość: 1

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-06-03 22:13:37
Piana praktycznie żadna, beżowa, drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, oczywistym następstwem tego brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu świetne nuty torfowe, wędzone oraz palone klimaty, sporo whisky, czekolada i kawa, prażony karmel, ale czuć również dodatek laktozy w charakterze mleczności, jest wszystko to co lubię. W smaku przede wszystkim palone i karmelowe, udany torfowy finisz o podłożu whisky z płatkami dębowymi mimo to czuć deserowy profil piwa, kawa i czekolada nadal obecne, goryczka adekwatna do stylu, dobra kontra kwaskowa, piwo delikatnie rozgrzewa przełyk, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta świetnie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 30.09.2019. Zdecydowanie są to moje klimaty torf, whisky, płatki dębowe, akcent palony i prażony. Jedynie do czego mogę się doczepić to nieco zbyt duża deserowość i niska treściwość, ale to są tylko szczególiki. Po udanym juicy weizenie z tego browaru mamy sztosik w postaci Oak Aged Extra Stouta za który daję 8 z małym minusikiem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010