Green Head Green Venom
Green Head Green Venom
Green Head Green Venom
% alk. 6.5
Blg 19.0
5907222883167addbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Browar Green Head.
Dziennik Pokładowy #10.
Green Venom.
Po negocjacjach z naszym Leaderem, Ziemianie podpisali z nami kontrakt na chmiel. Gdy przylecieliśmy na testy, dostaliśmy do spróbowania dziwną odmianę. Nasz agent zmienił się po niej w Venoma i zaczął tworzyć coś nowego, dodając płatki dębowe, laktozę i palony jęczmień. Okazało się, że to piwo jest sztosem.
Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.
Skład: woda, słody (Pale Ale, Monachijski II, pszeniczny Crystal, pszeniczny czekoladowy) jęczmień palony, płatki jęczmienne, płatki owsiane, chmiele (Challenger, Fuggles), dodatki (laktoza, płatki dębowe macerowane w whisky), drożdże.
Polecana temperatura serwowania to 12-15°C.
Dodał: Barcelonismo - 2019-04-10 09:13:24

oceny Oceny

Użytkownicy 6,83 / ilość: 6
Goście 0 / ilość: 0
średnia6,83 / ilość: 6

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2020-08-02 19:29:51
Browar kupiony 21.07.2020r. W ciekawej stylistyce i intrygującej nazwie w specyficznym stylu. Co ciekawe piwo charakterem zmierza w stronę piw torfowych cięższych, ale w smaku jest lżejsze i trochę słodsze. Do tego wyczuwalne słody palone. Piana bardzo intensywna - eksplozja z butelki. Świetna sprawa.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2019-10-02 22:47:45
Piana potężnej objętości, ciemny beż, drobnoziarnista, strzępiąca się, średnio trwała. W aromacie gładkie, czekoladowe, wyczuwalna obecność płatków, słodkie. Od razu rzuca się w \"oczy\" zbyt duże jak na stouta wysycenie. Tekstura gładka, nuty palone, czekolada, alkoholowość mocno zaznaczona, ale strawna. Przywodzi na myśl czekoladki z domieszką alkoholu. Ogólnie nie jest źle, ale ze względu na przegazowanie i brak wyczuwalnej obecności akcentów dębowych mogę dać siódemkę.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-09-09 23:59:49
Wygląd: kolor ciemno brunatny, gushing, więc piana spora, brzydka, szybko redukująca się
Zapach: kawa zbożowa, czuć whisky, odrobina wanilii, laktoza - zapach nie jest zbyt intensywny, ale przede wszystkim nie jest zbalansowany, a piwo już jest pod termin.
Smak: W smaku podobne zastrzeżenie, piwo niezbalansowane, nieułożone, każda nuta idzie w swoją stronę, przy ekstrakcie 19 odfermentowanym do 6,5% oczekiwałbym piwa sążnistego, wyklejającego, a tu wodniak, w dodatku piwo mocno przegazowane, gryzące, o czym świadczył gushing. Leżakowanie wniosło tylko delikatne nuty maggi, jest trochę kawy zbożowej, w smaku jest mocno owocowe, mało ciemne/palone, bardziej koźlakowate, whisky czuć było w aromacie, w smaku niewiele, dębiny nie czuć w ogóle. Czuć laktozę i dosyć mocno alkohol. Średnie.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-06-03 22:13:37
Piana praktycznie żadna, beżowa, drobnoziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, oczywistym następstwem tego brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu świetne nuty torfowe, wędzone oraz palone klimaty, sporo whisky, czekolada i kawa, prażony karmel, ale czuć również dodatek laktozy w charakterze mleczności, jest wszystko to co lubię. W smaku przede wszystkim palone i karmelowe, udany torfowy finisz o podłożu whisky z płatkami dębowymi mimo to czuć deserowy profil piwa, kawa i czekolada nadal obecne, goryczka adekwatna do stylu, dobra kontra kwaskowa, piwo delikatnie rozgrzewa przełyk, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta świetnie wykonana graficznie, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 30.09.2019. Zdecydowanie są to moje klimaty torf, whisky, płatki dębowe, akcent palony i prażony. Jedynie do czego mogę się doczepić to nieco zbyt duża deserowość i niska treściwość, ale to są tylko szczególiki. Po udanym juicy weizenie z tego browaru mamy sztosik w postaci Oak Aged Extra Stouta za który daję 8 z małym minusikiem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.