Gouden Carolus Hopsinjoor
Gouden Carolus Hopsinjoor
Gouden Carolus Hopsinjoor
% alk. 8.0
IBU 50
5425006241304addbarcode
ulubione: 1

Nazwa „Hopsinjoor” jest grą słów, oznaczającą kilkanaście rodzajów chmielu użytego przy warzeniu. Z drugiej strony „Opsinjoor” to postać związana z historią miasta Mechelen w Belgii. Piwo posiada delikatny posmak, pomimo wyczuwalnej goryczki.
Dodał: Shinodin - 2016-03-29 18:57:40

oceny Oceny

Użytkownicy 8,6 / ilość: 5
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,6 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
weizenfan
starstarstarstarstar
2024-04-14 21:37:28
Butelka: 0,33l, ciemnozielona etykieta z logiem przedstawiającym króla na koniu. Dość ogólny skład. Piwo refermentowane w butelce, czyli cukier był dodany. Kapsel czarny ze skrzyżowanymi kotwicami.
Aromat: w butelce mocno kwiatowy, słodki, trochę trawy, siana, bardzo świeży. W szkle świeże chmiele, dalej mocne kwiaty, żółte i czerwone owoce, trawa, bardzo złożony, przyjemny.
Kolor: jasnozłoty, piwo jest lekko zmętnione.
Piana: ogromna, wypełnia całe szkło, drobniutkie pęcherzyki, praktycznie nie opada, lekko się zbija. Lacing na całe szkło.
Smak: piwo jest nachmielone w opór, to czuć od pierwszego łyka w ustach, na języku i w gardle. Jest bardzo pełne, można tu trochę odpakować. Piwo ma trochę za duży goryczkowy pazur, jeszcze nie wiem co o tym myśleć. Po aromacie i na języku wydaje się słodkie, ale jednak te chmiele przejmują stery. Ciało nie ma pszenicznej mętności, ale smaki jednak sugerują piwo białe - jest dużo lekkości, drożdżowości, piwo jest pieniste na języku. Czuć żółte owoce, brzoskwinię, morelę, lekkie mango. Goryczka intensywna, herbaciana, taniczna, gryząca, ale z czasem nabiera takiej szlachetności, że bardzo mi się to podoba. Na początku bardzo mnie to piwo nie porwało, ale chyba jest lepiej. Goryczka i finisz są mocno przyprawowe, jest tu pieprz ziołowy, gałka muszkatołowa. Wysycenie średniowysokie. Pijalność niska. Pięknie ukryty alkohol. Dobre i zbalansowane piwo.
Ogólna ocena: ciężko ocenić. Na początku piwo było przytłaczające, ciężko było mi tę goryczkę zdzierżyć, ale z czasem piwo naprawdę zaczęło zachwycać.
Kupione: 20.03.2024, sklep Impuls, cena: 16.69zł, data ważności: 30.01.2025
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar
2024-01-13 17:55:34
Jeżeli mamy ochotę dotknąć piwnego nieba, to ten Carolus jest tego blisko. Niesamowite. Zbalansowane, mocno nachmielone z dobrą, średnio ściągającą goryczką. Alkohol całkowicie ukryty, lekko rozgrzewający. Cudowny wygląd. Gęsta, biała, puszysta piana bardzo dobrze wypełnia szkło. Niemal nie opada. Trudno opisać wszystkie zalety smakowe. Każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście przynależne stylowi. Absolutny top!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2019-05-11 21:57:22
Nie wiem skąd się wzięło to kilkanaście rodzajów chmieli, google translate tak tłumaczy several. Jedne źródła mówią o 4, inne o 5. Gatunki chmieli które udało mi się potwierdzić to: Golding, Spalt, Hallertau i Saaz, czyli Żatecki
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2019-05-11 21:51:01
Wygląd: genialny, piwo złociste, całkiem mleczne, genialna piana, mega obfita, śliczny lacing.
Zapach: to jest niesamowite, najbardziej nachmielona Belgian IPA, jaką miałem okazję wąchać, jest tak intensywnie nachmielone, jak najlepsze nasze DDH (bo akurat TDH okazywały się chujnią i oszustwem), tyle, że są to jakieś swojskie, nieamerykańskie chmiele, więc ta mieszanka jest niesamowita, mamy liść jeżyny, żywiczność, jakieś zielsko, siano, mnówstwo kwiatów z rumiankiem na czele, za nim dziki bez, bazylia, cytryna, łopian, rdest, winogrono, zielony pieprz, do tego dobre akcenty belgijskiego tripla, dużo korzenności, białych owoców
Smak: Smakuje jak najlepsze nasze DDH DIPA, jest nachmielono w opór, aż gryzie od chmielin, dodają mu one gładkości, choć triple z reguły są gładkie, odróżnikiem od najlepszych naszych DDH DIPA (czyli AleBrowaru i dawnego Rockmilla, bo to jaką chujnię warza obecnie można tylko skwitować milczeniem) jest oczywiście mniejsza pełnia, bazą jest tu tripel, więc piwo nie jest słodkie i wyklejające. Wszystkie te nuty smakowe tu występują, brak może rumianku (może to od drożdży), za to dochodzą mocne nuty herbaciane, piwo jest też dosyć ściągające, dużo jasnych owoców, gruszka, papierówka, brzoskwinia, dużo przyprawowości, ale w smaku akurat na pierwszym planie pieprz, ziele angielskie, gałka muszkatołowa. Fakturę ma doskonałą, puszystą, gładką, mączną, jest też dosyć chlebkowe, pszeniczne.
Genialna Belgijska IPA (jak ktoś nie wie, to jest nią nachmielony w opór tripel), najlepsza jaką piłem.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.