Gościszewo Viva Hel
Gościszewo Viva Hel
Gościszewo Viva Hel
% alk. 5.5
Blg 12.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 7
cena: 5,20 zł

Orzeźwiające piwo pszeniczne warzone według belgijskich tradycji. Warzone jest na bazie słodu pszenicznego i jęczmiennego z dodatkiem dwóch gatunków chmielu, aromatycznego i goryczkowego. Drożdże w nim użyte używane są
wyłącznie do wyrobu piwa pszenicznego. Podkreślają one specyficzny owocowy smak bananowo-cytrusowy, oraz delikatną goryczkę i aromat goździków. Jest to piwo dojrzewające w butelce, niefiltrowane, niepasteryzowane i bez konserwantów.
Inna nazwa tego piwa to Gościszewo Surfer.
Dodał: eddiehfan - 2012-05-10 10:37:00

oceny Oceny

Użytkownicy 6,8 / ilość: 46
Goście 7,81 / ilość: 21
średnia7,12 / ilość: 67

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2015-06-28 22:39:33
Na początek nadmienię, że piję piwo z inną etykietą niż ta obecna na portalu. Piwo kupiłem w hipermarkecie przecenione z 6,99 zł na 3,5 - za kilka dni kończył się termin do spożycia. Pierwsze wypiłem na ognisku prosto z butelki. Drugą piję, pisząc.

Wygląd - kolor jasnego bursztynu, mętne, ale światło przenika, pokazując sporą ilość bąbelków. Piana niezbyt obfita i szybko znika niemal do zera, zostawiając nieco śladów na szklance. Zapach - przyjemny, jak w dobrze uwarzonym pszeniczniaku, ale też bez fajerwerków. Smak - niezły balans słodu pszenicznego, delikatnego kwasku oraz troszkę chmielowej goryczki drapiącej w gardło.

Reasumując - warte swej obniżonej ceny, ale w \"katalogowej\" Tesco to już spodziewałbym się więcej. Więcej niż poprawne, ale brak tu indywidualnego stylu - \"tego czegoś\", by było dobre czy wyborne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2014-12-25 22:16:34
Dosyć ciemne jak na pszeniczne, piana opada momentalnie i po chwili piwo w szklance wyglądem bardziej przypomina np. APA. W zapachu i smaku typowa pszenica, trochę kwaskowe, do tego niezbyt pasująca goryczka. Ogółem nic specjalnego, 6/10 trochę na wyrost, gdyż lubię pszeniczniaki.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 4 )
awatar
cycu_jeden
starstarstarstarstar

2014-09-08 21:37:19
Barwa złota, mętne. Do piany można się przyczepić, gdyż jest raczej kiepska, choć nieźle oblepia szkło. Aromat intensywny, pszeniczno - goździkowy.W smakudość kwaśne, podobnie jak w przypadku aromatu również bardzo wyczuwalne pszenica i goździki, ponadto w tle pewne nuty chlebowe. Wysycenie wysokie, piwko przyjemnie szczypie w język. Alkohol średnio wyczuwalny. Innymi słowy piwo świetne, dodaję do ulubionych, dla mnie ta sama półka co Paulaner Hefeweissbier.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Karas
starstarstarstar

2014-08-24 17:24:35
Będąc w Karwi na wakacjach nie mogłem nie spróbować jakiegoś lokalnego piwa. Lubię piwa pszeniczne, więc wybrałem Viva Hel. Kiepskie piwo - bardzo płytki i mało wyrazisty smak przywodzący na myśl Tyskie, do tego dość kwaśne.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 4, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.