Gościszewo Darz Bór
Gościszewo Darz Bór
Gościszewo Darz Bór
% alk. 6.0
Blg 14.0
5903364108380addbarcode
ulubione: 21

Darz Bór z Browaru Gościszewo, to piwo autorstwa Michała Saksa, uwarzone w stylu Rauchmarzen. Piwo jest wyraźnie wędzone zarówno w smaku jak i w aromacie, do tego pełne i lekko kremowe. Piwo w 2014 roku zdobyło złoty medal w kategorii Mocny Jasny Lager konkursu Golden Beer Poland.
Dodał: lukas85 - 2014-12-05 12:22:28

oceny Oceny

Użytkownicy 6,9 / ilość: 144
Goście 7,62 / ilość: 77
średnia7,15 / ilość: 221

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2022-04-04 16:13:13
Piwo faktycznie bursztynowe, piana biała i wysoka, acz średnio trwała. Zapach delikatnie wędzony, ale bardziej przypomina słody wędzone dębem niż bukiem, lekko ogniskowo nuta, ale naprawdę lekka. W smaku piwo jest ok pod względem ogólnego odbioru i pijalności, ale wędzonki jest w nim naprawdę niedużo. Mało ciała, mało wędzonki, niska goryczka i sporo gazu. No pije się dobrze, ale w tej cenie kupując piwo wędzone chciałbym otrzymać więcej wędzonki.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Basileus81
starstarstarstarstar

2022-03-01 21:03:24
Warka 30.09.22 r. Piana w kolorze ecru, początkowo obfita ale z czasem ulega redukcji do obrączki. Piwo koloru miedzianego, ewentualnie mocnej czarnej herbaty, z lekką opalizacją. Wysycenie średnie do niskiego. W zapachu specyficzna wędzonka a la kanapka z szynką, do tego dymne, ogorzałe klimaty ogniskowe uzupełnione słodową podstawą. W smaku dość ciężkie, słodkie, lepkie, z dominacją akcentów wędzalniczych i ciężką słodowością. W zasadzie goryczka tu nie występuje a mogłaby poprawić nieco balans. Piwo ciekawe ale też mam wrażenie, że nie każdemu przypadnie do gustu. Mimo wszystko jednak można polecić.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
lucalinvail
starstarstarstarstar

2022-02-28 21:33:02
Z butelki wali oscypkiem, że hej! Ze szklanki dochodzi słodycz, ale jest na tyle wyważona, że nie kłoci się z wędzonką. Barwa rubinowa, ciecz klarowna. W smaku pełne, słodowe, lekko wysycone i szalenie pijalne. Goryczka delikatna - mogłaby być większa, ale jak na lagera (czy Rauchmarzena) to jest w porządku. Aftertaste nieco nijaki, z drugiej strony to nie Rauchbock.

Warto było wpaść do browaru po zapas. Poza pilsem (Szewc) wszystkie pozycje jakie nabyłem są smaczne i - przede wszystkim - szalenie atrakcyjne cenowo. Pozdrawiam ekipę z Gościszewa, fajne tam piwa warzycie!
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
MJK
starstarstarstarstar

2020-12-22 17:07:27
Wysoka, beżowa, bardzo trwała średniopęcherzykowa piana ala bez lacingu. Bursztynowy, prawie klarowny kolor choć niestety pływają w nim jakieś ,paprochy,. Zapach słodko miodowy dopełniony dymem. Smak równie słodki jak zapach i równie wędzony jak zapach (trochę jak miód spadziowy). Wysycenie wysokie ale sesyjność średnia.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.