Gościszewo 55 Lager Sybilla
Gościszewo 55 Lager Sybilla
Gościszewo 55 Lager Sybilla
% alk. 5.5
Blg 14.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 2

Uwarzone przez Browar Gościszewo. Gościszewo to wieś położona w województwie pomorskim, w powiecie sztumskim, w gminie Sztum przy drodze krajowej nr 55. Stąd właśnie cała seria piw oznaczona liczbą 55. Browar Gościszewo istnieje na rynku od 1991 roku i jest pierwszym prywatnym rodzinnym i rzemieślniczym browarem w Polsce. Tradycyjne metody warzenia, naturalne składniki i niewielkie moce produkcyjne pozwalają wytwarzać produkt unikalny o niepowtarzalnych walorach smakowych i odżywczych. Mając świadomość, że należymy do wyjątkowej części producentów, którzy decydują się na serwowanie swojego produktu w postaci naturalnej i najbardziej przyjaznej dla człowieka liczymy na państwa zainteresowanie. Piwo typu Single Hop - Lager Sybilla. Klasyczny lager, ale chmielony na mokro. Dzięki użyciu świeżo zebranych, zielonych szyszek chmielu Sybilla odwdzięcza się ciekawym smakiem oraz wyjątkowo mocnym aromatem. Piwo jasne, niepasteryzowane oraz niefiltrowane.

Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.
Optymalna temperatura serwowania: 7-9°C.
Piwo dostępne w półlitrowej, bezzwrotnej, brązowej butelce, zamkniętej firmowym kapslem browaru Gościszewo.
Dodał: bartekn - 2014-12-29 10:31:08

oceny Oceny

Użytkownicy 6,71 / ilość: 14
Goście 7,85 / ilość: 13
średnia7,26 / ilość: 27

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2017-10-18 12:54:05
Pełna rewelacja, mega-pozytywne zaskoczenie, naprawdę, takiego lagera się nie spodziewałem.
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2016-04-12 17:56:24
Warka: 08/06/2016.

Barwa: Jasne złoto o pomarańczowym odcieniu, wyraźnie zmętniona.

Piana: W kolorze łamanej bieli, składająca się głównie z średnich i grubych bąbelków. Wysokość piany chwilę po przelaniu piwa do szklanki wynosi około dwóch centymetrów. Grube bąbelki pękają, przez co piana szybko obniża się do pół-centymetrowej kołderki. Po kilku minutach zostaje nierówna obręcz z dziurawym środkiem. Szkło zdobią bardzo rzadkie, minimalne wysepki i kropki, które są trwałe.

Aromat: Specyficzny i intensywny, dominuje wyrazista nuta ziołowa. Delikatne podłoże słodowe nieźle współgra z pokrzywowym aromatem oraz nutami przypominającymi wyschniętą ściółkę w lesie iglastym. Gdzieś w tle czai się również lekko niepokojący, syntetyczny aromat, który jest ciężki do opisania. Mimo tego zapach piwa jest wyrazisty i przyjemny.

Smak: Wyraźny i ponownie mocno ziołowo-ściółkowy. Delikatna podbudowa słodowa sprawia, iż początkowo piwo wydaje się bardzo lekkie, sesyjne. Późniejsze zdecydowane i bezpardonowe posmaki zmieniają trochę oblicze piwa. Czuć solidną i bardzo złożoną kompozycję ziół z lekką domieszką przypraw i nut leśnych - wyschniętej ściółki i suchych igieł oraz liści i odrobinę żywicy. Goryczka zjawia się bardzo szybko, jest wyrazista jak na lagera, ściągająca i nieco zalegająca. Ma profil ziołowy i długo utrzymuje się w ustach. Piwo jest oryginalne, rzadko trafia się na tak wyraziste, zdecydowane w smaku i aromacie lagery, które nie należą do najłatwiej pijalnych.

Nasycenie: Średnie, do niższego, może być.

Komentarz: Robiłem chyba trzy podejścia do tego piwa, za każdym razem, gdy je kupowałem coś się wydarzało i nie miałem okazji go spróbować. Jest to nietuzinkowy, solidny lager z bezkompromisowym aromatem i wyrazistym smakiem. Dzięki mocno nachmielonemu lagerowi Single Hop, można chyba najlepiej poznać dany chmiel. Ubolewam, że wszelkie SH to zazwyczaj piwa w stylu APA/IPA. Moim zdaniem, to lager odzwierciedla najlepiej aromat, akordy smakowe danej odmiany chmielu. Tak było w tym przypadku, gdzie Sybilla dała masę ziołowo-fenolowych i śćiółkowo-leśnych aromatów i posmaków. Dobre piwo, momentami trochę męczące, ale wciąż dobre.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2015-12-07 15:43:02
To, jest bardzo ciężkie do wypicia. W smaku wyczuwalnie nieodfermentowane białka, przeplatane z pieprzowo-roślinno- chmielową nutą. To nie stało obok piwa, mdły, odrzucający smak, mocno ściągający, i nieorzeźwiający.
awatar
jarrro
starstarstarstarstar

2014-12-28 21:48:23
W końcu genialny lager
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.