Górnośląskie Jasne Pełne
Górnośląskie Jasne Pełne
Górnośląskie Jasne Pełne
% alk. 5.0
Blg 12.5
5900535015416addbarcode
ulubione: 9

Piwo uwarzone dla Van Pura przez Browary Górnośląskie w Zabrzu.

Górnośląskie to nowa odsłona legendarnej marki Browaru Zabrze. Sięgnęliśmy do korzeni i nadaliśmy im współczesny charakter. Stworzyliśmy wyjątkowe piwo z myślą o szczególnie wymagających konsumentach, ceniących wysokiej jakości produkty lokalne. Z dumą warzymy je na Śląsku, w browarze w Zabrzu, którego tradycje sięgają 1860 r. Powstaje wyłącznie z 3 składników, z których przez wieki robiono piwo: wody, słodu i chmielu, którym zawdzięcza pełnię smaku. Nasze piwo fermentuje w naturalnym tempie, w tradycyjnych otwartych kadziach a w trakcie leżakowania dodatkowo chmielimy je na zimno. To sprawia, że Górnośląskie ma niepowtarzalny, głęboki smak i bogaty, rześki aromat.

Dostępne w butelkach zwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: Piwosz92 - 2019-04-12 12:34:46

oceny Oceny

Użytkownicy 5,98 / ilość: 80
Goście 7,43 / ilość: 28
średnia6,35 / ilość: 108

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość
2024-05-03 05:47:55
To jest bardzo dobre piwo przeciwko alkoholizmowi. Po pierwszym już się nie chce drugiego. A nawet na samą myśl o kolejnym czuje się mdłości. Polecam.
awatar
weizenfan
starstarstarstarstar
2024-04-13 20:35:43
Butelka: piękna, biało-złota etykieta z zabytkami i atrakcjami Śląska. Z tyłu ogólny skład, ekstrakt podany. Na plus użycie wyłącznie słodu, to w koncerniakach nie jest standard. Kapsel biały z nazwą piwa i konturami śląskich atrakcji.
Aromat: w butelce raczej chmielowy, niż słodowy, lekki, ale świeży. W szkle dość ubogi, jest tu niestety lekki zapaszek mokrego kartonu, typowy koncerniak.
Kolor: złoty, z lekkim przyciemnieniem. Piwo jest klarowne.
Piana: wysoka, ładna, drobnopęcherzykowa, opada wolno. Lacing dość ubogi.
Smak: dość łagodny na samym początku, ale po kilku łykach goryczka zaczyna dochodzić do głosu. Piwo nie jest ubogie, ale są 11-stki, które jakoś bardziej zachwycają pełnią. Pamiętam, że to piwo było przez kilka lat bardzo mocno słodowe, ale widzę, że z czasem to się zmieniło. Teraz jest bardziej uporządkowane - goryczka jest wyczuwalna przez cały czas, chmielowość jest w miarę świeża, lekko trawiasta, choć typowo lagerowa, czyli bardzo ulotna, mogłaby być o wiele wyższa. Finisz lekko goryczkowy, bardzo krótki, choć przyjemny. Wysycenie średnie. Pijalność w miarę wysoka.
Ogólna ocena: jak na lagery, to jest to całkiem znośny przedstawiciel. Jest o wiele lepiej niż rok czy parę lat temu, bo nie przepadam za zbyt słodowymi piwami, teraz jest już balans. Smakowo nie ma czym się podniecać, ale oprócz lekko kartonowego aromatu piwo nie ma wad.
Kupione: 16.12.2023, Auchan, cena: 3.69zł, data ważności: 11.10.2024
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 4, wygląd: 7 )
awatar
anishol
starstarstarstarstar
2024-04-12 22:15:13
Aromat \"piwny\", niecharakterystyczny ale też bez wad.
W smaku dziwny posmak, trochę mdława słodowość i zaznaczona niska goryczka. Bardzo niskie nasycenie. Przez tą mdławość słabo pijalne.
Plus że all-malt i 12,5 blg a nie 11. I na tym praktycznie koniec plusów. Średniak.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 4 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2024-03-30 16:23:41
Kiedyś zachęcony przez pewnego blogera piwnego zaryzykowałem i kupiłem. Kiedyś to był s§f totalny. A tu pozytywne zaskoczenie. Wszystko było na plus. Pełne, słodowe, jest goryczka a to wszystko w dobrej cenie. Czyli reaktywacja udana.
Dziś? Moim zdaniem nastąpiło pogorszenie. Pierwsze kilka łyków powoduje mocne rozczarowanie. Jest gorzej. Potem smak OK, może kwestia przyzwyczajenia. Ocena obniżona w stosunku do tego co było kilka lat temu. Oczywiście w porównaniu do lat 90 to jest i tak kosmos.
awatar
Gość
awatar
Gość
2024-04-11 09:35:43
Kolego, większość koncerniaków w stosunku do lat się tylko pogarsza. Oczywiście stopniowo, żeby nie rzucało to się w oczy. Ostatnio piłem Zubra, to wylałem po dwóch łykach... Tyskie z butelki się zauważalnie pogroszyło, a mówię o odstepie 10 lat! W takim układzie co dopiero można powiedziec o 2 dekadach!
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.