Górniczo-Hutniczy Pils
Górniczo-Hutniczy Pils
Górniczo-Hutniczy Pils
% alk. 4.9
Blg 11.8
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Górniczo-Hutniczy.
Tradycyjny pilzner w niemieckim stylu. Skomponowany z polskich odmian chmielu, które oferują zbalanswaną goryczkę oraz kwiatowo-ziołowy akcent. Dopełnia je delikatny, słodowy posmak.
Piwo niepasteryzowane.
Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże.
Dodał: Barcelonismo - 2020-06-12 13:03:22

oceny Oceny

Użytkownicy 7,56 / ilość: 9
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,56 / ilość: 9

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Malammore
starstarstarstarstar

2023-01-06 17:53:28
Barwa słomkowa, klarowne, bardzo obfita, długoutrzymująca się piana. Aromat chmielu w typie ziołowym, przyjemnie słodowy.
Smak dość wytrawny, aczkolwiek całkiem pełne, słodowość w typie chlebowym, bardzo pijalne. Na pierwszym planie zdecydowanie goryczka w typie ziołowo-kwiatowym, przyjemna, niezalegająca, delikatnie ściągająca język, wyczuwalna już w pierwszym łyku. Świetny pils.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
meshigene
starstarstarstarstar

2021-03-07 01:02:42
Pils w typie \"nostalgia\" i \"jak dawniej\", cholernie wyrazisty jak na 11.8 blg, słodowy, chmielowy, z taką słodyczą nawet na finiszu, to wszystko takie swojskie, no i to tyle, nic więcej nie mogę powiedzieć. W sumie bardzo poprawne piwo, jednak za taką cenę (7.90 prosto w browarze) to ja raczej kupiłbym dwóch Czechów na podobnym poziomie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
windxore
starstarstarstarstar

2021-02-23 22:10:08
Aromat:
Z butelki głównie słodowy, ze szkła więcej nut ziołowych.

Faktura / odczucie w ustach:
Przyjemnie pijalne, średnie wysycenie, piwo wytrawne.

Smak:
Na początku daje się dość wyraźna goryczka, choć możliwe że przez to, że piwo piję w temperaturze pokojowej. Jest słodowo, przyjemne nuty zbożowe. Również czuć pieczywo, takie świeżo wypiekane bułki. Na drugim planie pojawiają się jakieś zioła, taka świeża łąka. Zostaje subtelny słodowy finisz.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-01-21 00:02:06
WYgląd: słomkowe, opalizujące, nie powiedziałbym, że to niefiltrowany pils, śliczna piana i lacing
Zapach: mega chmielowy, czuć polskie odmiany, ale czy tylko marynkę i lubelski? Ja bym obstawiał jakąś oktawię bardziej: kwiatowy, rdestowy, winogronowy, z nutą skórki cytryny, zielisto-sianowym i czysty taki profil słodowy od pilzneńskiego z nutą chlebową
Smak: pachnie jak wzorcowy niemiecki pils, ale powiedzmy sobie szczerze, wiele niemieckich pilsów tak pachnie, ale już nie smakuje, albo są wodniste, albo za bardzo słodowe, a tu balans jest idealny. Czyściutki profil lagerowy, taki smukło słodowy, bez jakiejś słodyczy, czysty, pilzneński, lekko chlebowy (jasne pieczywo), bardzo fajna chmielowość, taka swojska, ale z marynki i lubelskiego wydobyto chyba wszystko co się dało, super goryczka, wysoka, ale szlachetna, czyli bardzo krótka. Idealnie ułożone, a idealnie ułożony lager to nad Wisłą coś niespotykanego. To jest najlepszy polski niemiecki pils i jedyny (chyba?) udany i jeden z niewielu tak udanych kraftowych polskich lagerów (tak smakowała mi tylko bodaj pierwsza warka Kryształu, ale później już takiej nie powtórzyli)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.