Górniczo-Hutniczy Imperialny Porter Bałtycki
Górniczo-Hutniczy Imperialny Porter Bałtycki
Górniczo-Hutniczy Imperialny Porter Bałtycki
% alk. 9.5
Blg 22.3
5907796630129addbarcode

Warzony przez Browar Górniczo-Hutniczy przy AGH w Krakowie.
Imperialny Porter Bałtycki o głęboko ciemnym kolorze z delikatną jasnobrązową pianą. W aromacie czekolada oraz palona kawa z delikatnym akcentem suszonej śliwki. Smak zdominowany przez gorzką czekoladę, utrzymujący balans słodyczy i goryczki.

Słody:Pale Ale, Wiener, Kara Eiche, Kara Ebenholz, Chocolate Malz, Weizenröstmalz
Dodatki: Cukier trzcinowy
Chmiele: Magnat
Dodał: nietzsche - 2021-01-24 16:33:52

oceny Oceny

Użytkownicy 7,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,5/10 / ilość: 2

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
windxore
starstarstarstar

2021-02-02 22:34:04
Aromat:
Głównie czekolada - z butelki gorzka, ze szkła przechodzi bardziej w mleczną. Dodatkowo czuć bardziej słodkie praliny, również gdzieś przebija się kawa.

Faktura / odczucie w ustach:
Na początku od razu czuć wysycenie - moim zdaniem trochę zbyt wysokie jak na porter i nie najlepiej współgra z takim ekstraktem, ale nie jest źle. Piwo gęste, ale również nie do przesady - nie jest to jeszcze oleistość. Alkohol świetnie ukryty, praktycznie niewykrywalny, co jest sporym plusem jak na tak dużą jego zawartość. Piwo zmierza w kierunku półsłodki / słodki.

Smak:
Na początku gorzka czekolada, zdecydowanie gra tu pierwsze skrzypce. Później gładko przechodzi w bardziej subtelne i słodkie smaki. Na drugim planie także paloność oraz może delikatnie śliwka, jest trochę słodko-cierpkie. Następnie przechodzi do kawowości. Na finiszu pozostaje przyjemny (subiektywnie) posmak kawy - takie pomieszanie gorzkiego z lekką kwasowością.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2021-01-18 00:32:11
Wygląd: gęstszy przy nalewaniu od podstawowego, jaśniejszy od niego, nie jest niemal czarny, a ciemno brunatny, dużo lepsza piana, niewielka jak na styl przystało, ale drobna i trwała
Zapach: mocna lukrecja, mocna paloność, taka popielniczkowa, popiołowa, kawa, kawa naturalna, mocno palona oraz zbożowa, karmel, mleczna czekolada. Wyraźnie dwa różne profile, nie chodzi tylko o blg. Tu zapach jest może mniej bogaty niż 18, ale intensywniejszy.
Smak: o ile 18 była piwem skończonym, doskonale ułożonym, któremu leżak nic nie doda, a raczej odejmie (zwłaszcza biorąc pod uwagę te nuty sosu sojowego), to to jest piwo na leżak, to jest piwo szarpiące, agresywne, nieułożone. Oba są w stylu, 18 sprawia wrażenie Bałtyku z nutami angielskimi, a 22 z nutami RISa, bardzo palone, mocno goryczkowe, nieułożone, alkoholowe. Dużo paloności, dużo kawy, w smaku raczej zbożówka przed naturalną, trochę karmelu, jakas nuta ciemnych owoców, wciąż czuć chmiel, jakąś pieprzność. Ma zupełnie inną teksturę niż 18, która była po prostu smukła, wodnista, to jest puszyste, gładkie, jak na płatkach
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.