Golem Pieprzony Gr*dzisz
Golem Pieprzony Gr*dzisz
Golem Pieprzony Gr*dzisz
% alk. 2.7
Blg 8.0
IBU 30
5904730961905addbarcode
ulubione: 1

Uwarzone przez Browar Golem.
Uwielbiamy klasyczne style, ale nie bylibyśmy sobą gdybyśmy czegoś nie namieszali!
Dlatego naszego grodzisza na słodzie pszenicznym wędzonym dębem oraz oryginalnych, grodziskich drożdżach, popieprzyliśmy delikatnie różowym pieprzem oraz dodaliśmy dodatkową, cytrusową nutę pochodzącą z chmielenia na zimno amerykańskim chmielem Centennial. Sprawdźcie naszą interpretację tego w 100% polskiego stylu.
Skład: woda, słód pszeniczny, chmiel, różówy pieprz, drożdże.
Dodał: Barcelonismo - 2017-10-26 21:07:41

oceny Oceny

Użytkownicy 7,14 / ilość: 7
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,14 / ilość: 7

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-12-20 21:59:10
Piana biała, drobnoziarnista, raczej słabej jakości, wysoka na około pół centymetra, dość szybko opadająca i dziurawiąca się, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieprzejrzyste i nieklarowne, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu lekkie nuty wędzone, podbudowa słodowa, ma w sobie coś z oscypka. W smaku gładkie i lekkie, wędzony oscypek długo gości na podniebieniu, jako aftertaste pieprzny posmak, ale nie jest on bardzo wyrazisty, subtelna kontra kwaskowa, dobra słodowa podstawa, nie czuć dodatku amerykańskiego chmielu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w różowej kolorystyce, ładnie wykonana graficznie, wyczerpująco opisana. Warka 12.2017. Lekki i przyjemny w odbiorze Grodzisz od Golema. Tytularny pieprz występuje bardziej w nazwie niż w smaku. Taki płynny mało aromatyczny oscypek, bez większych szaleństw. W mojej skromnej opinii nie zasługuje na więcej niż 6 z plusem, choć jest całkiem smaczne.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2017-11-15 19:14:45
zapach wędzonka, pieprz, pszenica, smak to typowe grodziskie, wysycenie średnie+, na finiszu wyczuwalny pieprz, gorycz niska+, dobrze współgra z pieprzem oraz wysyceniem, cena 7,70zł
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-09-15 17:26:37
Kolor pomiędzy słomkowym a miodowym, zmętniony. Piana jasna z drobnych pęcherzyków, niezbyt obfita, szybko opadła do minimalnej warstwy na powierzchni.
Aromat piwa grodziskiego: nuty słodowe, dymione/wędzone dębem na pierwszym planie. W tle subtelna nuta pieprzu i cytrusów od chmielu.
W smaku wędzone słody: zbożowość (pszenica), leciutko oscypek i dym z ogniska. Goryczka minimalna, pieprzowa, delikatnie odkłada się z czasem na języku i podniebieniu. Wysycenie powyżej średniego. Mogłoby być jeszcze wyższe.
Bardzo fajna wariacja na temat grodzisza. Jedynym słabym punktem jest tu wysycenie ? za niskie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.