Golem Moloch Bourbon Barrel Aged
Golem Moloch Bourbon Barrel Aged
Golem Moloch Bourbon Barrel Aged
% alk. 9.2
Blg 24.0
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez Browar Golem.
Bogaty aromat toffie, melanoidyn, ciemnego pieczywa, czerownych owoców to wszystko znajdziecie w naszym Strong Ale!
Jest to wersja leżakowana w beczce po bourbonie.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-12-22 09:41:15

oceny Oceny

Użytkownicy 7,4 / ilość: 5
Goście 8 / ilość: 1
średnia 7,5/10 / ilość: 6

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-03-12 00:09:33
Wygląd: barwa brunatna, ciemno miedziana, jest zmętnione, klarowne prezentowałoby się dużo jaśniej, ładna piana, niewielka
Zapach: gdyby nie jedna rzecz to powiedziałbym, że to porter bałtycki (taki z regionalnego browaru), jest mega melanoidynowe, karmel, spalony karmel, kawa zbożowa, odrobina powideł - tą rzeczą jest orzech, wyraźny, dominujący. Co do bourbona to bardziej daje łychą, ale są takie bourbony, jest już wyraźna nuta umami, piwo blisko rok po terminie
Smak: To chyba nie było piwo na leżak, nuta sosu sojowego zbyt intensywna, tym bardziej, że to nie RIS. Dosyć płytkie i wodniste, co dziwne, bo Golemy to zwykle słodziaki i mocarze. Pewnie przez brak ciała jest wciąż strasznie alkoholowe, a może beczka była tak nasiąknięta. Goryczka stosunkowo wysoka, ale może to wynikać z alkoholowości, bo ona jest taka wódczana. Jeśli to miał być Strong Scotch Ale to nie wyszedł, ale eta mówi tylko o strong ale'u. Daje łychą, nie bourbonem, ale raczej tak jakby ktoś jej tu dolał niż z beczki, delikatna nuta waniliowa, brak kokosa, jakaś suszona rodzynka, trochę orzecha (nie tyle co w zapachu), karmel, melanoidynowość, ale raczej płytkie, krótki smak, to nie piwo do delektowania się, bo nie ma czym.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2019-04-02 21:19:02
Kolor mahoniowy, lekko zamglony. Piana bezowa, początkowo obfita, opadając dziurawiła. Został ślad na szkle.
Aromat zdominowany przez beczkę, nuty starzenia, politury i drewna oraz szlachetnego alkoholu. Jest słodko od melasy, toffi i karmelu.
W smaku tylko minimalnie słodkie, z nutami zbożowymi, skórki chleba, karmelku i toffi, skontrowanej tanicznością od beczki. Czuć też orzech i paloność, na finiszu zaś ? kwasek. Całość uzupełnia minimalna goryczka ziołowo-tytoniowa.
Piwo aż nadto zdominowane przez beczkę. Nie o to chyba chodziło.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2018-12-30 19:02:17
Oko: ciemnobrązowe z hebanowymi przebłyskami, lekko zamglone. Piana jasno-beżowa, gęsta, dość wysoka, trwała i zostawia solidny ślad na szkle.
Nos: z butelki bardzo ładny, wręcz orzekająca wanilia, kokos. Słodkość rządzi. Do tego podstawa słodowa: toffi, karmel, kandyzowane figi i daktyle. Delikatna nuta bourbonowa na końcu. Ze szkła bardziej aromaty się przeplatają, ale nadal wanilia na czele. Słodka podstawa słodowa podkręcona przez wanilię z beczki.
Smak: słodkie, likeirowe, gładkie z kontrą od palonych słodów i nut beczkowych. Najpierw likierowa slodycz od słodów, znów wanilia podkręca słodkość, nastepnie kubki smakowe przejmują wytrawne nuty od beczki (drewno, taniczność) oraz palone słody ? kawa, goryczka harbaciana/taniczna, ale na niskim poziomie. After to walka wanili z palonymi akcentami ? kawa, kakao, lekki popiół. Alkohol ujarzmiony. Nie ma nawet za bardzo alkoholu bourbonowego.
Beczka lekko zdominowała, dodała bardzo fajnych nut.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-12-24 21:41:17
W aromacie intensywne toffie, chlebowość, suszone figi, daktyle, a wszystko to skąpane w nucie wanilii, beczki i whisky. Po chwili beczka zanika niemalże zupełnie, pozostając jedynie w postaci alkoholowego, drewnianego aromatu.

Pół-wytrawne, niezbyt pełne, ale z wyczuwalną podbudową słodową. W smaku dominuje chlebowość, nuty przypiekanego karmelu, suszonych owoców. Przy finishu pojawia się czekolada. Kawowo alkoholowy finish i aftertaste. Beczka wyczuwalna w postaci drewnianego, tanicznego posmaku.

Piwo o aromacie i smaku toffie, suszonych fig, daktyli, przypiekanego ciemnego pieczywa bądź karmelu. Beczka po Bourbonie uzupełnia całość o taniczno dębinowe, drewniane nuty, oraz wyczuwalny i lekko rozgrzewający alkohol zarówno w smaku jak i przy finishu, który z kolei jest całkiem przyjemny - kawowo czekoladowy. Goryczka taniczno łodygowa - średnio intensywna. Średnio udane piwo, nie wiem jak wersja podstawowa, ale obstawiam że przy wersji podstawowej jest potencjał na fajny, długi 2-3 letni leżak. Tutaj przyjemną słodowość burzy ordynarność beczki w postaci drewnianego, tanicznego i alkoholowego smaku.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2020-03-12 00:10:45
Nie, nie ma potencjału
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010