zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Golem Lilith
Golem Lilith
Golem Lilith
% alk. 10.0
Blg 24.0
5904730961592addbarcode
ulubione: 4


Piwo Lilith w stylu Russian Imperial Stout uwarzone przez kontraktowy Browar Golem z Poznania.

Składniki: woda; chmiele: Polaris, Bramling Cross, Merkur; słody: Pilzneński, Karmelowy 600, Bursztynowy, Czekoladowy 400, Jęczmień Palony, Pszenica Palona, Żyto Palone; drożdże: Safale US-05.
Dodał: risik - 2016-11-22 17:00:16

oceny Oceny

Użytkownicy 8,68 / ilość: 44
Goście 8,54 / ilość: 13
średnia 8,65/10 / ilość: 57

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2019-05-05 08:36:16
Barwa czarna tak jak ma być , widać że gęste przy nalewaniu. Mocno beżowa piana , idealna piana na grubość 1 palca , trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie piwo absolutnie wspaniałe , czekolada jak z bombonierki , palony , jest przyjemna słodycz. Sztos zdecydowanie a nie ma tu żadnej beczki użytej. W smaku równie zajebiste co w aromacie i wyglądzie. Fajna paloność , gorzka czekolada , efekt czekolady z bombonierki zdecydowanie. Idealnie ułożone , pełne , trochę słodyczy i kawy. Złożone i to piwo jest SZTOSEM zdecydowanie. Alko czuć ale tylko dlatego że delikatnie rozgrzewa ale ciężko przy 10 % żeby nie rozgrzewał .Piwo dla mnie idealne , warka do 12.2018 genialne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-03-23 06:12:01
Wygląd typowy dla risa.
Aromat ku porterowi. Dominuje wiśnia. Trochę kawy.
Prawie bez gazu. Kawa. Paloność. Słodycz. Lekki kwasek. I raczej śliwka niż wiśnia. Przypalone pieczywo.
I spora goryczka. Goryczka spotyka się z palonoscią. Daje to uczucie goryczy pestkowej. Sprawia to, że kawa transmutuje w kakao. A nawet gorzką czekoladę.
Lubię takie biry. Jest moc i słodycz, i ma ją co kontrować. I rozgrzewa. Piwo ma charakter.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
marcin729
starstarstarstarstar

2019-01-02 15:19:19
Zmniejszyli alkohol do 9 procent. Co tu więcej pisać jak tam niżej już wszystko napisano.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-12-15 23:11:55
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu bardzo wyraźne nuty palone, gorzka czekolada oraz kawa, suszone owoce z wiśnią na czele, orzechy, podbudowa słodowa. W smaku gęste i oleiste, paloność zdecydowanie dominuje na podniebieniu z dodatkiem prażonego efektu, goryczka adekwatna do stylu, piwo przyjemnie rozgrzewa przełyk, dobrze zamaskowany alkohol, słabsza kontra kwaskowa, dużo gorzkiej czekolady i kawy, mało karmelu i słodyczy, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta również w czarnej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, lecz ubogo opisana. Warka 12.2018. Leżakowane prawie dwa lata, degustowane w miesiąc daty spożycia. Piwo ciężkie w odbiorze, wybitnie degustacyjne, oleista faktura nadaje mu wytrawny charakter. Jedno z mocniej palonych(nie mylić z wędzonych) piw jakie miałem okazję kosztować. Paloność długo utrzymuje się na kubkach smakowych, do tego dochodzi jeszcze cała tabliczka gorzkiej czekolady oraz duża filiżanka kawy i mamy treściwego Imperial Stouta. Sądzę iż leżakowanie dało tutaj dużo i polecam odłożyć na jakiś czas swój egzemplarz. Golem w kategorii leżak nadal na sporym plusie u mnie. Za Lilith jestem w stanie zaproponować mocną 8, dla fanów palonych klimatów pozycja obowiązkowa.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010