Golem Lilith Bourbon Barrel Aged
Golem Lilith Bourbon Barrel Aged
Golem Lilith Bourbon Barrel Aged
% alk. 10.0
Blg 24.0
5904730961660addbarcode
ulubione: 2

Piwo Lilith w stylu Imperial Stout Bourbon BA leżakowane w dębowej beczce po Bourbonie, uwarzone przez kontraktowy Browar Golem z Poznania.

Składniki: woda; chmiele: Polaris, Bramling Cross, Merkur; słody: Pilzneński, Karmelowy 600, Bursztynowy, Czekoladowy 400, Jęczmień Palony, Pszenica Palona, Żyto Palone; drożdże: Safale US-05.
Dodał: Barcelonismo - 2017-01-26 20:37:21

oceny Oceny

Użytkownicy 8,17 / ilość: 6
Goście 8 / ilość: 1
średnia 8,14/10 / ilość: 7

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-04-01 22:25:44
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieprzejrzyste i nieklarowne, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty kawowe oraz czekoladowe, wyraźne palone akcenty, orzechy i karmel, wanilia wraz z subtelnym beczkowym aromatem. W smaku beczkowość uwydatnia się już bardziej, finisz jest zdecydowanie na podłożu bourbona z waniliowym muśnięciem, paloność na pierwszym planie w tle gorzka czekolada, goryczka adekwatna do stylu, dobra kontra kwaskowa, efekt przyjemnego rozgrzania przełyku z udanie zamaskowanym alkoholem, oleista i gęsta faktura, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta również w czarnej kolorystyce, graficznie minimalizm, ubogo opisana. Warka 30.03.2019. Leżakowane około roku, degustowane dwa dni po terminie przydatności. Ułożony leżak, aczkolwiek w mojej opinii beczka po bourbonie zabrała nieco charakteru podstawowej wersji Lilith, która miała tego ciemnego pazura. Tutaj również mamy do czynienia z charakternym wypustem, ale idącym bardziej w stronę dębowych i drewnianych klimatów o profilu i smaku bourbona, jest to szczególnie wyczuwalne na finiszu, nadając wytrawny charakter . Do powolnej degustacji na spokojny wieczór jak najbardziej dobry wieczór, zabrakło mi jednak nieco więcej Lilitha w Lilithcie, 8 z minusem to moja ostateczna ocena.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2017-02-24 14:43:16
Etykieta bardzo prosta, przezroczysta, w stylu Pracowni Piwa i wcześniejszych etykiet AleBrowaru. Biorąc pod uwagę zawartość butelki wymagałbym jednak czegoś lepszego na etykiecie.
Po otwarciu daje lekką wanilią, głównie wyczuwalne nuty kawowe, palone, drewniane. Przy nalewaniu tworzy się bardzo ładna i gęsta piana, bardzo trwała. W smaku dość szorstkie, mocno palone, momentami wręcz popiołowe, ale jest też trochę słodyczy, mocna goryczka i akcenty z beczki. Bardzo dobre, degustacyjne piwo, polska czołówka, ale moim zdaniem gorsze m.in. od zeszłorocznego Samca Alfa, Buby Extreme czy Hel&Verdomenis z DeMolena. Smakował mi jednak bardziej niż np. Imperium Prunum.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010