Golem Dybuk
Golem Dybuk
Golem Dybuk
% alk. 6.5
Blg 16.0
IBU 50
5904730961363addbarcode
ulubione: 3

Dybuk to pierwsze piwo uwarzone przez poznański browar kontraktowy Golem, którego premiera miała miejsce w pierwszym tygodniu Grudnia 2015 roku. Golem to kontraktowa inicjatywa, które swoje piwa warzy w Browarze Gontyniec, mieszczącym się w Kamionce, nieopodal Chodzieży. Browar założyli trzej piwowarzy domowi: Artur Karpiński, Sebastian Łęszczak oraz Michał Kamiński. Co ciekawe, jest to pierwszy kontraktowiec warzący w browarze Gontyniec. Golem to stwór ulepiony z gliny pochodzący z legend żydowskich. Dybuk to w mistycyzmie i folklorze żydowskim zjawisko zawładnięcia ciałem żywego człowieka przez ducha zmarłej osoby. Dybukiem nazywa się też samego ducha, duszę zmarłego, która nie może zaznać spoczynku. Co ciekawe na terenie Poznania, skąd wywodzi się browar znajduje się pomnik Golema. Dybuk to nasza autorska interpretacja stylu Robust Porter. Spory udział słodu żytniego w zasypie zapewnia oleistą konsystencję i gładką fakturę, a dodatek łuski kakaowca i soli uwydatnia nuty czekoladowe, pochodzące z ciemnych słodów. Aby uczynić nasz trunek jeszcze bogatszym aromatycznie i smakowo, pozwoliliśmy mu dojrzewać przez kilka tygodni na drewnie dębowym pochodzącym z beczek po Sherry. Piwo ciemne, w stylu Robust Porter, pasteryzowane, niefiltrowane. Składniki: woda, słód jęczmienny, słód żytni, łuska kakaowca, chmiel, płatki dębowe, sól, drożdże. Dostępne w brązowej, bezzwrotnej butelce o pojemności 0,5l, zamkniętej gołym, czarnym kapslem. www.browargolem.pl facebook.com/browargolem. Premiera piwa odbyła się 13 grudnia 2015 roku.
Dodał: Kaente - 2015-12-26 20:37:14

oceny Oceny

Użytkownicy 7,63 / ilość: 40
Goście 7,53 / ilość: 15
średnia7,6 / ilość: 55

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
jover
starstarstarstarstar

2018-12-15 21:34:07
zapach kawa, paloność, słód, wysycenie średnie w smaku kawa, kakao, gorzka czekolada, sól, czuć żyto, jest to piwo bardziej w stronę w wytrawnego, im bliżej finiszu tym bardziej kwaskowe, gorycz niska kawowa, bardzo lekko zalegająca, lekka popiołowość przebija się na aftertase, cena 8,60zł
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-09-17 21:08:23
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, skromnym wianuszkiem okalająca ścianki szkła, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu mocne i wyraźne palone akcenty, nuty kawowe oraz czekoladowe, karmelowe klimaty, subtelne żytnie aromaty, podbudowa słodowa. W smaku porterowo czekolada z przewagą kakao, słony aftertaste, dobra kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, kakaowiec wyraźnie zaznacza się na kubkach smakowych, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta nowa w fioletowej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, ubogo opisana. Warka 05.2019. Smaczny żytni porter o profilu kakaowym z dodatkiem soli od browaru Golem. Inna odsłona tegoż stylu, jak dla mnie dodatki jak najbardziej trafione, udanie się wkomponowują w ciemny charakter, mocna 7 to moja ostateczna ocena.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
GENzo
starstarstarstarstar

2018-06-17 14:42:28
W sumie to nic specialnego. Pije sie przyjemnie , jest duzo czekolady i kakao , soli nie wyczulem. Bardzo oleiste i ciezkie czyli nadajace sie raczej do długiej degustacji.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-03-25 21:01:26
Aromat deserowy, słodki. Budzący skojarzenia z milk stoutem. Dużo nut czekoladowych, palonych, lekka nuta żytniego ciemnego pieczywa, oraz kawy. Czyli wszystko to co dobre w ciemnych piwach górnej fermentacji.

Piwo nalewalo się trochę gęściejsze, oleiste aniżeli zwykłe ciemne piwo. Głęboko brązowa barwa, w szkle wręcz niemalże czarne. Piana niestety znikoma, cieniutka ledwie pół centymetrowa warstewka i to po dość mocniejszym nalewaniu. Kolor - beż. Szybko opada do kilku wysepek na powierzchni piwa i obrączki przy ściankach szkła.

Gładkie, nisko nasycone dwutlenkiem węgla. Piwo pół-wytrawne, ze średnią słodowa pełnią. W smaku - mnóstwo kakao, gorzkiej czekolady, nut popiołowych, palonych. Średnio wysoka goryczka, nieco zalegająca. Wyraźna kwaskowatość już przy pierwszym łyku wynikająca z dużego udziału słodów palonych oraz może nieco podbita przez sól? Piwo niczym gorzka, bardzo gorzka czekolada o zawartości kakao min. 80%. Finish i aftertaste długi, kakaowy.

Czuć dodatek kakao, które tworzy z piwa istną gorzką czekoladę w płynie. Bardzo gorzką, momentami wręcz popiołową, intensywnie paloną. Dobre piwo ale nic poza tym.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.