Golem Double Dybuk
Golem Double Dybuk
Golem Double Dybuk
% alk. 10.0
Blg 24.0
5907222604014addbarcode
ulubione: 4

Uwarzone przez Browar Golem.
Imperialna wersja naszego sztandarowego piwa. Żytnia gęstość, mnóstwo czekolady, słodko-gorzki balans i odrobina soli dla wzmocnienia smaku.
Premiera zaplanowana podczas Warszawskiego Festiwalu Piwa (21-23 września 2017).
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2017-10-02 08:35:38

oceny Oceny

Użytkownicy 8,5 / ilość: 16
Goście 8 / ilość: 2
średnia8,44 / ilość: 18

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Na razie brak komentarzy. Twój może być pierwszy.
awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-10-31 23:26:03
No czekolada. Taka bardzo deserowa czekolada. Piana niska, beżowa, drobnopęcherzykowa, szybko zniknęła.
Ciemnobrązowe, zmętnione. No czekolada bardzo fajnie wyczuwalna. Przebija się też suszona śliwka. Czuć, że
to nie jest RIS, bo nie ma kawy, paloności czy takich historii. Ależ to piwo ma fajną konsystencję. Nie jest oleiste,
ale jest niesamowicie zawiesiste.Trudno to opisać, po prostu piwo staje między zębami. Jest w opór czekoladowo.
Wysycenie bardzo niskie. Piwo jest zaskakująco mało słodkie. Po dodatku soli spodziewałem się podkreślenia słodyczy. Nic z tych rzeczy. Piwo jest wytrawne. Ta czekoladowość jest mocno deserowa. Jest delikatna paloność w smaku. Goryczka średnia, mogła być wyższa. Brakuje mi elegancji w tym piwie, pewnie ta zawiesistość sprawia, że to piwo traci na pijalności. Alkohol dobrze ukryty, choć jest lekkie rozgrzewanie w przełyk. Jest to taka deserowa czekolada w płynie, ale taka nie najwyższej jakości. No dobry Porter, ale do zachwytu daleko.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2018-11-01 14:38:06
Barwa prawie czarna, w smaku gorzka czekolada z karmelową kontrą. Alkohol moim zdaniem dość mocno ukryty. Potężny trunek. Po butelce na szybko czuję, że piłem.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-09-30 21:47:30
Piana beżowa, drobnoziarnista, momentalnie dziurawiąca się i opadająca po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią, efektem czego oczywiście brak lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty kawowe oraz czekoladowe klimaty, palone aromaty, subtelny karmel i czerstwa skórka chlebowa, po ogrzaniu ujawnia się lekka alkoholowa woń. W smaku gorzka czekolada, kawa w roli drugoplanowej, słony aftertaste, piwo jest gęste i oleiste, rozgrzewa przełyk, solidna kontra słodowa, słabsza kwaskowa, goryczka lekko zalegająca adekwatna do stylu, tutaj niestety już mocniej wyczuwalny alkohol, drażni podniebienie, mało żytnich akcentów, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta w fioletowej kolorystyce, graficznie nie rzuca na kolana, ubogo opisana. Warka 30.09.2018. Leżakowane ponad rok, degustowane w datę spożycia. Zdecydowanie pełniejsze niż wersja podstawowa, bardziej czuć gorzką czekoladę, bardziej czuć słony dodatek, ale niestety również bardziej czuć wyższy woltaż, który obniża walory smakowe. Nie do końca ułożone, leżak również niewiele pomógł. Treściwy wyrób, jak dla mnie za mało żyta i czekolady, sól wybija się ponad swoją rolę o alkoholu już nie wspominając. Mogę zaproponować maksymalnie 7, dobry wybór na chłodne wieczory, ale w tym przedziale cenowym są zdecydowanie lepsze propozycje.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
tleix
starstarstarstarstar

2017-11-22 08:41:12
Można o Dybuku śmiało powiedzieć - chleb w płynie. Jest gęsto, od piany, poprzez kolor - głęboki brąz - po konsystencję. Zapach - względnie - najsłabiej wyczuwalny, niewyróżniający się - może to kwestia podania - w szklance z grubego szkła i nadmiernie schłodzone (subiektywne odczucie). Niemniej i w tej kwestii - bez zastrzeżeń. Lepkie, słodkie, subtelnie pieczona skórka od chleba z podkreślającą to wszystko szczyptą soli.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 7, wygląd: 10 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.