Golem Dont Burn The Witch
Golem Dont Burn The Witch
Golem Dont Burn The Witch
% alk. 10.0
Blg 25.0
5908282500612addbarcode

Podobno jesteśmy specjalistami od wędzonek. Co jakiś czas dajemy temu upust, wypuszczając coś ciekawego, aby zadziwić naszych zwolenników.

To piwo ma potencjał stać się równie ikoniczne, co Gehenna. Oto przed Wami pierwszy koźlak w historii Golema.

Podwójny wędzony koźlak - rauchdoppelbock - DONT BURN THE WITCH.

Porządnie wędzony, pełny, z bogatą podbudową słodową, odpowiednią mocą i chlebowo-melanoidynowym charakterem oprószonym owocowym suszem. - opis producenta [FB]
Dodał: nietzsche - 2022-06-24 15:18:03

oceny Oceny

Użytkownicy 7,67 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,67 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2022-06-27 23:23:50
Piana nie do końca biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu intensywne nuty wędzone, taki oscypek, szyneczka, kiełbasa, torf, dalej wchodzi karmel, suszone owoce, biszkopty, toffi. W smaku wędzonka o profilu oscypek plus szynka szwarcwaldzka na pierwszym planie, dużo karmelowej słodyczy, suszonych owoców, dobrze zamaskowany alkohol jedynie delikatnie rozgrzewający przełyk, zadowalająca ilość ciała, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta klimatycznie wykonana graficznie dobrze choć nie wyczerpująco opisana. Warka 27.04.2024. Trochę za słodko w stosunku do wędzonki, ale mimo to zaproponuję 8 z małym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2022-06-23 02:59:36
Wygląd: brunatne, pod światło nie jest mega zmętnione, niewielka piana, ale drobna, beżowa
Zapach: na pierwszym planie nuty słodkie, słodowe, owocowe, karmelowe, susz, czarna herbata, jest też i wędzonka bukowa, ale z butów nie wyrywa, za bardzo kryją ją te słodkie nuty.
SMak: esktrakt dopuszczony przez bjcp, choć ja nie znam tradycyjnego doppelbocka niemieckiego, który miałby tak wysoki. Na plus, że w smaku ta wędzonka jest dużo wyraźniejsza niż w zapachu, sporo szynki, kiełbasy, ale jednak piwo jest bardzo słodkie, wyklejające, trochę mdłe, szynka w karmelu i czekoladzie, trochę dysonans poznawczy. Golem jest królem ciężkich, pełnych, mocnych, wyklejających piw, ale co przechodzi w RISie i porterze to chyba nie do końca w wędzonym podwójnym koźlaku. Wiadomo, to miał być sztos, ale 23 Plato by wystarczyło w zupełności, a tak wędzonka jest zdominowana słodkością, deserowością.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.