Gloger Stout
Gloger Stout
Gloger Stout
% alk. 5.7
Blg 14.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Jedno z dziesięciu piw, warzonych przez Browar Miejski Gloger z Białegostoku. Browar Miejski Gloger to firma czysto rodzinna, wręcz małżeńska a więc związek dużego uczucia, szczypty rozsądku i końcowo odważnej decyzji. Piwo cieszyło się u nas zawsze dużym powodzeniem, a kilka lat temu okazało się, że można za przykładem innych
rzemieślników warzyć je w Polsce w skali minibrowaru. Browar Gloger to też reaktywacja tradycji piwowarskich Podlasia, a dokładnie browaru Zygmunta Glogera z Jeżewa, który to w 1880 roku uwarzył pierwszą warkę piwa i niestety z różnych powodów w roku 1954 została uwarzona ostatnia warka. Dzięki połączeniu sił naszego browaru z restauracją Gloger House, uzyskaliśmy unikalną, wyszukaną atmosferę dla swoich gości. Djemy naszym klientom możliwość poznania i poczucia, co to jest browar i co to jest rzemieślnicze piwo wyprodukowane niemalże na ich oczach. Gloger Stout - piwo niepasteryzowane. Piwo ciemne, dolnej fermentacji. Klasyczny stout o średniej goryczce i zapachu palonego zboża, treściwy i różnorodny, z nutą kawy i karmelu, aromatyczny i bogaty w smaku. Idealne na eleganckie wieczorne spotkania. Warzone w browarze rzemieślniczym w Białymstoku, wyłącznie z naturalnych, starannie dobranych surowców. Składniki: woda, słody: pilzneński, monachijski, karmelowy, ciemny, barwiący; chmiele: Sybilla, Perle Tetnager; drożdże dolnej fermentacji. Na uwagę zasługuje ładna oprawa, dedykowany kapsel oraz styl etykiet i jakość papieru, wskazuje, iż mamy do czynienia z profesjonalnym podejściem do każdego najmniejszego detalu.
Dodał: stacher93 - 2015-09-08 12:42:16

oceny Oceny

Użytkownicy 6,82 / ilość: 11
Goście 7,96 / ilość: 26
średnia 7,62/10 / ilość: 37

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
opons91
starstarstarstarstar

2016-04-05 21:55:28
Na pierwszy rzut oka- piana, która zmusza do nalewania piwa na 4 razy. Piana jest beżowej barwy, trochę dziurawa. Barwa brunatna, nawet po światło nieprzejrzyste wyłącznie z delikatnymi poblaskami. Aromat jest dość intensywny, w moim odczucie głównie słodowy- karmelowy. Palność zostaje jakby gdzieś na drugim planie. W smaku przyzwoite, tutaj już lepiej wyczuwalne są nuty palone, goryczka na przeciętnym poziomie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Kylo_WR
starstarstarstarstar

2015-11-27 21:29:12
Całkiem niezłe. Poza bardzo skąpą pianą, w smaku bez zastrzeżeń. Bardzo wysoko wysycone. Plus po porażce z glogerem ipa.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
ernestipiwko
star

2015-11-16 09:10:58
Piwo ląduje w moich ulubionych i jestem w stanie stwierdzić, że jest to jeden z lepszych stoutów w tej cenie dostępny w sklepach.

Bardzo ciemna barwa piwa z pięknymi odblaskami jakby rubinu. Uzupełnieniem całości jest bardzo gęsta i solidna piana w kolorze jasnego beżu. Bardzo drobne pęcherzyki sprawiają, że długo czasu zlatuje póki całkowicie opadnie.

Aromat wskazuje na solidną dawkę nut kawy oraz karmelu. Przebija się również chmiel. W smaku bardzo podobnie. Typowy stout.
awatar
tedzik123
starstar

2015-11-10 10:30:18
Bardzo ciekawa propozycja od Glogera. Stout wygląda rewelacyjnie. Ciemne piwo z przebijającymi się ciemno-bursztynowymi odblaskami. Oprócz czarnej smoły ładna piana - biała, jednak nieco jej mało i szybko opada. Plusem jest fakt, że pozostaje koronka. Aromat wskazuje na obecność dobrych chmieli, karmelu i szczypty kawy co zresztą potwierdza sam smak. Gratuluję nagrody!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010