Gloger Głos Wodza
Gloger Głos Wodza
Gloger Głos Wodza
% alk. 7.0
Blg 16.0
IBU 22
brak koduaddbarcode

Piwo w stylu koźlak uwarzone przez Browar Miejski Gloger z Białegostoku. Pojawiło się jako jedno z czterech piw z serii dedykowanej marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Do sprzedaży trafiło w styczniu 2016 roku.

Koźlak. Ciemne piwo dolnej fermentacji o wyrazistym słodowym aromacie. W smaku lekko karmelowe, z dominującą słodyczą pochodzącą od słodu monachijskiego. Fermentuje i leżakuje dłużej niż inne piwa. Na świecie styl znany jako bock (kozioł).

Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-02-05 13:02:09

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 8
Goście 7,17 / ilość: 6
średnia 7,07/10 / ilość: 14

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-07-15 21:59:48
Piana beżowa, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawia jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, palone aromaty coś z drzewnych akcentów i niestety jakby landrynkowa woń...W smaku słodkie o profilu palono-karmelowe z przewagą karmelu, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, w tle nuty wiśniowe i chlebowe, dobrze zamaskowany alkohol, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Gloger, etykieta jak na Glogera naprawdę dobrze zrobiona graficznie, a jeszcze lepiej opisana, szkoda, że robią tak tylko w specjalnych seriach. Warka 23.11.2017. Co tutaj się dużo rozpisywać, poprawny stylowo koźlak. Jak dla mnie zbyt mało aromatyczny, wszelkich niuansów smakowych trzeba się tutaj naprawdę mocno doszukiwać. Pijalność na wysokim poziomie, mój egzemplarz nie był przegazowany. Pijałem już lepsze bocki w polskim wykonaniu, ten od Glogera to wyrób na naciąganą 7 choć z dużym minusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-07-09 00:25:02
Przeciętny koźlak, ale idiotyczne przegazowanie powoduje, że jest wręcz słaby
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
piwolog
moderatorstarstarstarstarstar

2017-04-19 09:04:10
Piwo o łagodnym, słodowym aromacie suszonych owoców i karmelu.
Gęsta, wysoka, jasna piana, zostawia kożuszek. Barwa ciemnego rubinu, klarowne. Musuje i dość wyraźnie szczypie w język. W smaku nie jest ciężkie, chociaż treściwe. Lekko cierpkie, karmelowe, palone, trochę chmielowe z paloną goryczką na finiszu. Całość zrównoważona, bardzo pijalne. Ogólnie udane piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
me7a7ron
starstarstar

2016-05-11 20:52:42
Degustowałem w Glogerze. Podane było mocno zimne. Po odczekaniu jednak nie było odczuwalnych wyraźnych zapachów. W smaku też podobne do kozela, ledwo wyczuwalna goryczka. Piwo jest jednak dosyć pijalne.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010