Gaffel Kolsch
Gaffel Kolsch
Gaffel Kolsch
% alk. 4.8
Blg 11.2
IBU 24
4002208001038addbarcode
ulubione: 2

Klasyczny Gaffel Kolsch to szczególnie świeże piwo z Kolonii. Warzone według przepisu rodzinnego i niemieckiego prawa czystości z 1516 roku.
Delikatnie gorzkie, w tle nieco kwiatowe. Lekko chmielowy smak charakterystyczny dla tego stylu piwa. Mocno nasycone z piękną pianą właściwą dla Hefeweizena.

Składniki: woda, słód jęczmienny, ekstrakt chmielu
Dodał: Chrisrks - 2017-08-28 08:58:06

oceny Oceny

Użytkownicy 7,3 / ilość: 10
Goście 8 / ilość: 2
średnia7,42 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
weizenfan
starstarstarstarstar
2023-07-30 19:56:13
Puszka: granatowa kolorystyka z saksońską czcionką, informacja o chronionym pochodzeniu geograficznym. Brak jakichkolwiek opisów dodatkowych. Skład bardzo ogólny.
Aromat: w puszce czysty delikatny, lekko słodowy, ale lekką chmielowość też da się wyczuć. W szkle nadal bardzo czysty, lekkosłodowy profil. Zapowiada się bardzo obiecująco.
Kolor: jasnozłocisty, piwo jest raczej klarowne, chociaż można dostrzec pływające malutkie fragmenty drożdży.
Piana: piękna, wysoka na kilka palców, drobniutkopęcherzykowa, opada bardzo wolno. Lacing bardzo wyraźny, duże płaty.
Smak: od początku bardzo lekki, ale wcale nie pozbawiony głębi. Piwo ma lekką, hellesową słodowość - czyli dość krągłą, biszkoptową, lekko chlebkową, ale widać różnice. Po pierwsze chyba woda w Kolonii ma trochę większą twardość, niż w Bawarii, chociaż do dortmundera daleko. Goryczka jest bardzo smaczna, lekka w ustach, ale lekko kwaskowata i zostająca w gardle na jakiś czas. Finisz przyjemny, ziołowo-chmielowy. Piwo jest wysycone średniomocno, w granicach do mocnego, stąd taka piękna i wysoka piana. Wyjątkowo sesyjne i świeże w smaku, więc naprawdę \"wchodzi\" dużymi łykami. I stylowo i degustacyjnie jest naprawdę dobrze.
Ogólna ocena: naprawdę pyszne. Muszę wziąć poprawkę na to, że to mój pierwszy kölsch i mogę mieć po prostu zachwyt nowicjusza, ale brakuje mi w Polsce takich lekkich piw. A już na pewno nie za mniej niż 5zł.
Kupione: 16.05.2023, Rewe Münster, cena 1.09EUR (około 4.82PLN), data ważności 30.09.2023.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
Whteer
starstarstarstarstar
2023-06-28 20:30:43
Piwo dostałem jaki prezent.
Zarówno w smaku jak i aromacie jest słodowo-ziołowo z delikatną goryczką.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar
2019-11-01 20:46:55
Przyjemny słodowy aromat. Są też wyczuwalne biszkopty. Piana wysoka, średnia i drobno pęcherzykowa.
Piwo jest złociste, klarowne. W szkle aromat lekko ziołowy. Wysycenie średnie. Jest to mój drugi Kolsch w życiu. Pierwszy jaki piłem to kooperacja właśnie Gaffela z Mikkellerem i mnie zachwycił. Ten jest naprawdę dobry, ale bez zachwytów. Piwo ma bardzo przyjemne ciało. Jest bardzo pijalne. Jest fajna słodowość. Jest lekka kwasowość na aftertaste. Goryczka niska, ale zaznaczona z charakterystyczną \"piołunową\" nutą. Piwo jest takie niesłychanie miękkie. Piwo proste, ale przyjemne.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar
2018-08-04 22:55:48
Barwa jasne złoto , barwa biała , oczka drobne i średniej wielkości , w miarę trwała , lacing był ale znikł. Ogólnie wygląda dobrze. W aromacie słód , czuć że to niemieckie piwo , bez kitu , ta woda , chmiel , podobnie jak Helles pachnie choć wydaje mi się bardziej słodowe. W smaku gładkie , rześkie , niska goryczka. Ogólnie to chyba pierwszy Kolsch jakiego piję i ogólnie szkoda że u nas nie ma takich jasnych piw. Gaz na średnim poziomie , w sam raz. Fajne jasne piwo , cena euro to niska cena szczególnie dla kogoś to tam mieszka. Polecam :) piłem wersję z puszki niestety prezent , warka 26,05,19
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.