Funky Fluid & Piwoteka Black Lava
Funky Fluid & Piwoteka Black Lava
Funky Fluid & Piwoteka Black Lava
% alk. 12.0
Blg 28.0
5907772092729addbarcode

Piwo uwarzone na 9. urodziny Piwoteki. Dymiony torfem, leżakowany w beczkach po Laphroaig Imperial Stout infuzowany tytoniem i czarną solą wulkaniczną z Hawajów.


Składniki: woda, słód jęczmienny/żytni, płatki jęczmienne/owsiane, jęczmień palony, chmiel, drożdże, tytoń, czarna sól hawajska.
Dodał: Johnny_Beer_ - 2020-08-24 12:47:15

oceny Oceny

Użytkownicy 9 / ilość: 5
Goście 0 / ilość: 0
średnia9 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
luke123
starstarstarstarstar
2020-10-14 13:27:42
Wygląd: Ciemnobrązowe, prawie całkiem czarne, nieprzejrzyste. Piana niewielka, po chwili malutki krążek. 8/10

Aromat: Jest oczywiście torfowa wędzonka - są te kable, ale jednak ten torf nie jest aż tak agresywny i też nie jest aż tak intensywny jak np. w Imperialnym Nafciarzu Brokreacji. I chyba jest taki bardziej odbeczkowy niż od słodu torfowego. Jest wyczuwalna beczka. Wędzonka jest także trochę szynkowa. Za tymi wędzonkami kawa i czekolada oraz tytoń. Ten tytoń subtelnie i w tle, ale da się wyczuć. Są też czerwone owoce - może wiśnia. I nieco jakby jabłka (estry? chyba, bo raczej nie przypomina aldehydu). Generalnie dosyć sztosowo, ale patrząc na styl i takie dodatki to myślałem, że będzie się jeszcze więcej działo. 9/10

Smak: Delikatna paloność. Lekka goryczka. Są kawa i czekolada. Tytoń jest wyczuwalny w smaku i zostaje w takim aftertaste, ale przebija się delikatnie, nie dominuje. Kompozycja złożona i poukładana - właściwie nic się nie wybija i nie dominuje reszty. Myślałem, że torf bardziej uderzy, nie rozwala. Trochę też suszonych owoców. Jakiś nawet lekko słonawy posmak. Wysycenie średnie. Gladkie. Pełne. Balans na linii słodycz-wytrawność. W ogóle balans. Bardzo dobre. 9/10

Bardzo udane piwo, fajne dodatki. Ciekawe przez tytoń. Dla mnie mogłoby być więcej torfowości. Chociaż ta pewnie mogłaby przykryć resztę (w tym tytoń), która jest ciekawa. 9/10
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar
2020-09-26 15:57:18
Zdecydowanie czarne, nieprzejrzyste, nawet pod światło nie ma brunatnych refleksów. Piana niewielka, pozostaje w formie pierścienia dookoła kielicha. W aromacie mocno palone, czuć alkohol i ogólnie moc piwa, lecz nie jest to ordynarna nuta alkoholowa, a raczej praliny z alkoholem.
W smaku dominują nuty palone i czekolady deserowej. Wyczuwalny wpływ tytoniu, w przeciwieństwie do soli. Alkohol grzeje, lecz absolutnie nie jest nachalny w smaku i został możliwie dobrze schowany, stanowi wręcz odpowiednie tło. W posmaku w ustach jest troszkę kwasowości i nut palonych, kawowych. Piwo jest świetnie zbalansowane i mimo zabójczych parametrów względnie pijalne. Nagazowanie niemal zerowe, odpiednie. Oleista, gładka faktura. Jedyne czego tutaj brakuje to torf, którego spodziewałem się jako dominującej z nut, a jest na granicy autosugestii. Z całą pewnością sztos i cena adekwatna jest adekwatna do jakości.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.