Funky Fluid Maniac
Funky Fluid Maniac
Funky Fluid Maniac
% alk. 8.0
Blg 19.0
5907772092866addbarcode
ulubione: 6

Pełna nazwa stylu: Imperial / Double, New England / Hazy, India Pale Ale Chmiele: Galaxy & Enigma & Motueka & Mosaic BLG: 19,00 Hoprate: 20 g/L
Dodał: JP2137 - 2020-10-22 19:48:16

oceny Oceny

Użytkownicy 7,97 / ilość: 37
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,97/10 / ilość: 37

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2021-04-24 18:09:14
Trudno zakładać coś w świecie piwa z góry.Kupując \"Maniaca\" wiedziałem jednak ,że będzie dobrze.Naprawdę ciężko byłoby coś poprawić w tym piwie.Gęste,błotniste,żółte z dobrą,gęstą pianą.Opada ona niespiesznie z niezłą koronką.W aromacie feria zapachów.Ananas,mango jakieś białe dojrzałe owoce w typie winogron.Jest mosaic,wiec i naftowe cudne klimaty.A w smaku dodatkowo grejpfrutowe i brzoskwiniowe.Całość gęsta,pełna i niesamowicie orzeźwiająca.Oczywiście goryczka mocna,łodygowa i lekko zalegająca.Te 8% alko zasłonięte owocami i pewnie po 3-4 takich przygodach byłoby ciężko:) Dla mnie to doskonałe piwo!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Elænis
starstarstarstarstar

2021-04-23 14:54:34
- Szyjka: słodko-kwaśne jasne winogrona, nafta (ale taka ulotna, gdzieś tam w tle), trochę cytrusy i dojrzałe żółte owoce

- Piana: średnio-pęcherzykowa, na jeden palec, kremowa; koronkuje

- Barwa: jak połączenie soków grejpfrutowego i z ananasa; kompletnie mętne

- Aromat: winogrona, cytrusy, ananas, tutaj nawet te żółte owoce takie trochę przejrzałe

- Nasycenie: niskie

- Ciało: 60/40 pełnia/wytrawność; gładka faktura

- Smak: goryczka soczysta, cierpka, podbita lekką słodyczą i z nutą kwaśności; goryczka wysoka, ale też delikatna - nie przepala przełyku, choć trwa po przełknięciu

Ocena: 9/10

Złożony, bogaty bukiet - tak w aromacie, jak i w smaku. Bardzo, bardzo przyjemne piwo.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-04-17 16:59:51
Nie będę się rozpisywał. Funky Fluid rządzi w temacie NEIPA. Ostatnio piłem \"21\", dzisiaj na warsztat poszedł Maniac. Świeże, soczyste, gęste, uczciwie zrobione piwa, po które nie trzeba jeździć do sklepów specjalistycznych, bo kupić je można w Lidlu. Pięknych czasów dożyliśmy, niech tylko tego nie spi...olą.
awatar
VapoRR
starstarstarstarstar

2021-04-15 00:29:11
Piana: niestety niezbyt obfita, drobne pęcherzyki, ale wystarczył moment i praktycznie nic po niej nie było poza drobnym pierścieniem. Lacing jest, ale szczątkowy.

Barwa: pod światło kremowa, jakby mus bananowy, dalej kawa z mlekiem i pomarańczowa. Naturalnie mętna, skoro niefiltrowane.

Aromat: mosaic na pierwszym planie, a więc białe owoce, nafta. Poza tym trochę dojrzały grejpfrut. Całość dopełnia taka rześkość, świeżość lesista.

Smak: słodko. Kontrą na to jest biała skórka od grejpfruta, a wraz z nią idąca cierpkość. Wyczuwam też trochę ciasto przez drożdże i osad białkowy. Jest też kwasek ze skórek cytryny i pomarańczy, który daje fajny przedwstęp tego, co będzie dalej.

Odczucie w ustach: tu właśnie mowa o tym co dalej - a mianowicie o agresywnym wejściu chmielu, a może chmielin (?). W każdym razie ja to lubię, choć dla innych może być męczące to pieczenie. Poza tym jest dobrze - piwo wydaje się z początku obfite, krągłe, nawet rzekłbym lekko aksamitne, by potem zupełnie zmienić się na wytrawne i ostre. Na szczęście nie tępe. Efekt może się okazać zaskakujący, chociaż mnie był już znany. Wysycenie średnie. Alkoholu nie wyczułem, chyba, że pieczenie nie pochodzi od chmielin (wątpię w taki stan rzeczy).

Z pewnością nie jest to piwo dla świeżaków, ale robotę robi. Może trochę przesadzona ostrość, ale mi pasuje, chociaż na dłuższą metę przeszkadzałaby. Szkoda, że piana nie powala.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.




Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.