Funky Fluid HBC 586
Funky Fluid HBC 586
Funky Fluid HBC 586
% alk. 9.2
Blg 21.0
5907772092972addbarcode
ulubione: 3

Styl: Imperial / Triple, New England / Hazy, India Pale Ale (TNEIPA)
Chmiele:HBC 586 & Citra
Hop Rate: 20 g/L

Przed Wami nasze kolejne podejście do Triple New England IPA - na pewno nie ostatnie w najbliższym czasie. Tym razem użyliśmy głównie eksperymentalnej odmiany HBC 586 o intensywnym aromacie owoców tropikalnych, z mango, guawą, liczi i cytrusami na czele.
Dodał: JP2137 - 2020-12-02 20:24:03

oceny Oceny

Użytkownicy 8,83 / ilość: 12
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,83 / ilość: 12

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2021-04-03 13:06:12
Piana średnia/wysoka, gęsta, drobnopęcherzykowa.
Barwa całkowicie mętna, soczysta, ciemniejszy żółty.
Zapach - całkiem fajny, dość intensywny, dużo owoców z przewagą mango, lekka słodycz z dodatkiem kwaskowości(marakuja, liczi, ananas, papaja).
Smak: wysycenie średnie-, gładkie, treściwe, kremowe, pojawia się niestety lekka alkoholowość, jest trochę owoców, ale nie ma wielkiego szaleństwa smaków, jakieś tropiki, jakieś jasne owoce, trochę ziołowości, goryczka niska+, słodycz jest ale nie jest przesadzona także na plus. To piwo jest całkiem fajne i całościowo smaczne, ale mam wrażenie że nie ma tu jakiejś głównej nuty, wszystko zbite w \"owocowość\", okej nie pije tego jakoś super świeżego bo leżało w lodówce chyba od premiery ale mimo wszystko.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-03-17 18:32:57
Aromat bardzo ciekawy, bo czuję nutę skunksa. Inaczej marychę. W tle cytrusy. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Piwo ciemnożółte, soczyste, hazy, juicy. Po przelaniu do szkła aromat dalej nie zachwyca. Trochę owocowość, trochę słodowość. Delikatna jednak alkoholowość. Wysycenie niskie. Ciało średnie, ale tu swoje dołożyły płatki ryżowe, które wysmuklają piwo. Piwo jest niesamowicie lekkie jak na Triple NEIPA. Jest gładkie, takie miękkie, aksamitne. Niestety brakuje owocowości. Jest wyraźna słodowość, ale czy tego oczekuje po NEIPA? No wiadomo oczywiście, że nie. Ten eksperymentalny chmiel mi nie podchodzi. Ani aromat nie zachwyca, ani w smaku. Piwo samo w sobie jest dobre, ale ten chmiel tu psuje. Gdzieś ta owocowość gra w tle, ale co to niby jest? Piwo jest słodkie, ale to wkońcu potrójna wersja. Goryczka niska, taka do pominięcia. Piwo pijalne. Alkohol naprawdę fajnie jest ukryty. Liczyłem na bardziej ciekawe piwo. HBC 586 no chyba nie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-01-01 22:32:23
Nie będę się rozpisywał stereotypowo... Jedno zdanie co odróżnia to piwo od innych w podobnym stylu... MANGO, MANGO, MANGO... żaden ananas czy Liczi. No i jest goryczka naprawdę mocna... Mimo, że fajnie przykrywa ją intensywna słodycz z aromatu... Gorycz bardziej ma charakter owocowy niż chmielowy... Jak greifrut.. Jest moc
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2020-12-21 02:14:21
Wygląd: kolor zółcień, mocno zmętnione, niezbyt obfita piana, jakiś lacing
Zapach: mutliwitamina, czyli szerokie spektrum owoców tropikalnych i nie jakichś oklepanych, typu mango i ananas + cytrusy, raczej jakieś zielone typu papaja czy liczi
Smak: Triple NEIPA pite po średniawej NEIPA 522 z tego samego browaru, tu przynajmniej jest efekt juicy, jest pełnia, powiedzmy, że przy triple to ona po prostu musi być tak czy siak, to DNEIPA mogłaby wykazać braki browaru ;) Też nie oszukujmy się, FF wypuszcza więcej piw w roku niż ten ma tygodni, więc każde piwo to eksperyment, wyjdzie albo nie wyjdzie, tu nie ma sprawdzonych receptur, jest operacja na żywym organizmie, co też świadczy o polskim krafciku. Lekko gryzie, nie wiem czy od alko czy od chmielin. Fajnie nachmielone, bogactwo owoców, tak tropikalnych, jak i swojskich, jasnych, a te same drożdże co w 522, gdzie owocowości z fermentacji czuć nie było, a chmiel dosyć ubogi. Zresztą już od dawna wynalazki z HBC nie kopią d**y, ileż można krzyżować chmiele licząc na nowe nuty. Fajna mleczność, która w 522 szła w kwaśność, ale tu z pełnią je zaokrągla, zbożowość jest też dodatkiem a nie przykrym dominantem. Bardzo dobre piwo, ale powtórze, nie dlatego, że to sprawdzona receptura, bo taka nie istniała, bo chłopaki parę razy je uwarzyli dla siebie zanim wypuścili na rynek, nie, to po prostu kolejny eksperyment FF, ale wyszedł :3
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.