Funky Fluid Breakfast Stout Maple Syrup & Guatemala El Naranjo Coffee
Funky Fluid Breakfast Stout Maple Syrup & Guatemala El Naranjo Coffee
Funky Fluid Breakfast Stout Maple Syrup & Guatemala El Naranjo Coffee
% alk. 7.0
Blg 18.0
5903999510008addbarcode
ulubione: 3

Breakfast Stouty wracają! Czas na nowe odsłony serii, którą bardzo polubiliście kilka miesięcy temu.
Na pierwszy ogień idzie BREAKFAST STOUT: MAPLE SYRUP & GUATEMALA EL NARANJO COFFEE
Tym razem kawę wypaliła dla nas warszawska Czarna Fala, a w jej wyborze ponownie pomogli nam Slawek Szostek i Jakub Poręcki.
Do piwa dodaliśmy kilkadziesiąt litrów wysokiej jakości, bardzo ciemnego, gęstego i szalenie aromatycznego syropu klonowego. W kwestii kawy: Gwatemala El Naranjo to myta kawa z regionu Acatenango, szczepu bourbon, caturra, catuai, pochodząca od producenta Jose Moreira i zbierana na wysokości 1550 m n. p. m. W filiżance daje piękne, intensywne aromaty masła orzechowego i pieczonych owoców. 85 punktów w skali SCA, określającej jakość kawy na podstawie oceny szeregu jej cech, takich jak zapach, kwasowość, słodycz, balans.
Szukajcie w sklepach już w najbliższy weekend!

[opis z oficjalnego facebooka browaru Funky Fluid]
Dodał: Johnny_Beer_ - 2020-12-21 13:50:51

oceny Oceny

Użytkownicy 8,36 / ilość: 14
Goście 0 / ilość: 0
średnia8,36 / ilość: 14

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
radobodo
starstarstarstarstar

2022-02-28 22:00:57
Piwo wygląda okropnie. Kolor wody z kałuży z dodatkiem błota. Jasnorązowe, mętno-brzydkie
W zapachu dużo lepiej - mocno czuć syropem klonowy, cukrem trzcinowym, nuty takiego jakby cynamonu, w tle kawa z mlekiem
W smaku gorzej - na pierwszym planie wydaje się strasznie wodniste i to zdecydowanie największa wada tego piwa. Oprócz tego mocnoo czuć kawę, nawet przyjemną kawę swoją drogą. Poza tym jednak pustawo. Nie jest zbyt palony, w tle lekka czekolada i nuty jakby orzechowe. Goryczka sympatyczna. Wytrawność, pustka i wodnistość jednak dają o sobie znać.
Dziwne piwo. Średniak
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 3 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2022-01-07 00:37:31
Wygląd: biednie to wygląda, gdyby nie było zmętnione, to piwo byłoby zaledwie ciemno miedziane, jak jakiś dunkel lager, piana spora, przegięta, ok lacing
Zapach: czuć kawę, bardzo fajnie, natomiast zamiast syropu klonowego to bardziej czuć jakiś sztuczny aromat a'la Deer Bear
Smak: straszna wodzianka z pustą słodkością (jak np. do ciemnej desitki dosypiez cukru to otrzymasz piwo słodkie, ale wodniste, bez ciała słodowego), chyba sporo laktozy poszło, skoro wyszła taka woda przy 18blg, prześladuje mnie sztuczny aromat również w smaku, jak dali tu syropu klonowego to jednak niewiele, bo dodałby mu coś ciała, czuć laktozę. Bardzo fajna kawa, natomiast nie mogę pochwalić stouta tylko za kawę, którą dodano, jeżeli baza jest xujowa, bo szczerze, jeżeli dobrą kawę cold brew dolano by np. do Trybunału Ciemnego, Ciemnej Łomży albo Noteckiego, to smakowałoby tak samo, albo nawet lepiej, bo podstawka jest tu arcyxujowa. Nut ciemnych, poza kawą z kawy, tyle co kot napłakał, laktozy w opór, karmelu również, poza tym miodu i masła, piwo nieułożone i z prześladujacą sztuczną nutą. Gdybym nie wiedział czyje to piwo, to strzelałbym, że Volfas Engelman, ich ciemne piwa również dają taką sztucznością zawsze, ale tam otwarcie podają aromaty w składzie.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
lucalinvail
starstarstarstarstar

2021-12-23 23:11:05
Aromat słodki - syrop klonowy, słodka czekolada, kawa z mlekiem. Ciemnobrązowe, nieprzejrzyste, piana ciemnobeżowa, szybko redukująca się, lacing szczątkowy. W smaku na pierwszym planie jest słodycz, na drugim paloność i gorzka czekolada. Mimo dodatków trochę zbyt jednowymiarowe, nic tu nie wychodzi podczas degustowania - pierwszy i ostatni łyk niosą te same wrażenia. Faktura gładka, wysycenie małe, alkohol ukryty. Piwo o profilu deserowym - wchodzi bez problemu, zaspokaja łaknienie na słodycze. Raz na jakiś czas można, chociaż d**y mi nie urwało. Cena fantastyczna jak za taki składak (poniżej 10 zyla w sieci na L), podobne pozycje startują zazwyczaj od 15 w górę.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2021-01-22 23:27:55
Barwa ciemnobrunatna , niemal czarna i nieprzejrzysta. Piana beżowa , trochę zbyt dużo średnich oczek , trwała i zostawia ładny lacing. W aromacie oj co to za genialny aromat. Kawa bardzo specyficznie pachnąca i intensywnie. Syrop klonowy , coś pięknego. Nie znam się na kawie ale tutaj jest to coś pięknego. Nigdy nie miałem kontaktu z taką kawą , trzeba zapamiętać. Czuć masło orzechowe , nie jakoś mocno ale czuć. W smaku powtórka z aromatu , jest kawa , syrop klonowy , słodko ale nie ulep. Idealnie tu wszystko zagrało. Fajne ciało , niski gaz , niska goryczka. Oj muszę zapamiętać tą kawę a syrop klonowy zawsze na propsie. Odrobinę czuć masło orzechowe ale nie jestem pewien. Kompletnie nie czuć alko , zabójczo pijalne. Dla mnie idealne. SZTOS , warka do 16.12.2021
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.