Fenix
Fenix
Fenix
% alk. 4.7
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo z Plzenskego Prazdroju, należącego do grupy SabMiller, uwarzone wyjątkowo w holenderskim Grolsche Bierbrouwerij z miejscowości Brouwerslaan. Fenix to piwo świeże, białe, pszeniczne zawierające 4,7 % alkoholu, zapewnia konsumentom lżejszy smak i świeży aromat dzięki zastosowaniu najlepszego słodu pszenicznego, skórki pomarańczowej i odrobiny kolendry. Serwowane jest z półksiężycem pomarańczy. Marka rozpoczęła się w lutym 2012 roku.

Dostępne w bezzwrotnych butelkach o pojemności 400 ml.
Dodał: dawid3003 - 2015-07-19 18:47:03

oceny Oceny

Użytkownicy 7,5 / ilość: 2
Goście 0 / ilość: 0
średnia7,5 / ilość: 2

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kaente
starstarstarstarstar

2015-08-09 11:07:20
Nie spodziewałem się, że Fenix bedzię aż tak dobrym Witbierem. Oczekiwałem piwa mało wyrazistego ze sporymi brakami w stosunku do niedawno kosztowanego Hoegaardena, lecz okazało się, iż czeskie białe piwo właściwie w niczym mu nie ustępuje, kosztując praktycznie o połowę mniej. Po otwarciu piwa unosi się wyraźny kolendrowy aromat a w tle delikatnie majączy pszeniczna słodowość. W bukiecie obecne były także drożdże, ale jeśli ktoś nie jest ich zwolennikiem może się od tego uwolnić przez pozostawienie owego osadu w butelce. Piana ładniejsza i bardziej wytrwała, aniżeli u wzorcowego Hoegaardena, barwa niemal tożsama z rzekomo niedoścignionym belgiem. Smak bardzo orzeźwiający i przyjemnie skomponowany, epizodyczna bananowa słodycz na początku, przechodząca w pszeniczną kwaskowość zaakcentowana cytrusową cierpką goryczką. W pełni zasłużona ocena 8. Dopiero teraz mam świadomość jak bardzo przeceniłem klasę Hoegaardena wręczając mu taką samą ocenę.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
dawid3003
starstarstarstarstar

2015-08-05 20:26:43
Pierwsze co rzuca się w oczy to dość spory osad drożdżowy na dnie butelki. Nie wlewałem osadu bo to same drożdże. Aromat prawie żaden, delikatne nuty goździków. Piwo mocno wysycone. Barwa mętna jasno żółta. Smak kwaskowato bananowy z dodatkiem goździków i ziół, wydaje się płaski, ale taki nie jest. Przypomina troszkę w smaku wina musujące tylko bez słodyczy.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.