Faktoria Madame Blond
Faktoria Madame Blond
Faktoria Madame Blond
% alk. 6.4
Blg 15.1
IBU 27
brak koduaddbarcode

Uwarzone przez rzemieślniczy, kontraktowy browar Faktoria, który warzy swoje piwa w browarze Zodiak ze wsi Bierzwienna Długa-Kolonia. Madame Blond to niefiltrowane i pasteryzowane piwo w stylu Belgian Blond z dodatkiem przypraw. Madame Blond to raczej niezależna dziewczyna ale dobrze sprawdzi się w połączeniu z wszelkimi potrawami z kurczaka, lekkimi sałatkami, pieczoną szynką, pastą Alfredo, delikatną wołowiną oraz rybami i owocami morza.

Skład: słody: Pilzneński, Monachijski, Pszeniczny, Karmelowy; chmiele: Northern Brewer, Styrian Goldings; dodatki: skórka pomarańczowa, kolendra; drożdże S-33.
Serwować w temperaturze pomiędzy 10-12°C.

Barwa bursztynowa, wyraźnie mętna. Piana biała, po nalaniu wysoka na pół centymetra. W zasadzie tworzy się nierówny kożuch złożony z pęcherzyków o różnej strukturze. Szybko pozostaje obwódka, która jest grubsza po jednej stronie. Piana pozostawia nieznaczne ślady na szkle. Aromat delikatny. Połączenie woni kolendry z nutami kwiatowymi oraz drożdżowymi. W smaku cytrusowa kwaśność oraz nieco akcentów karmelowych. Czuć odrobinę słodu
pszenicznego. Wyłapać też można skórkę pomarańczową i kolendrę. Przy końcu pojawia się subtelna goryczka, która utrzymuje się nawet długo. Wysycenie wysokie.
Dodał: Stacher93 - 2014-10-30 12:05:41

oceny Oceny

Użytkownicy 6,33 / ilość: 12
Goście 8 / ilość: 7
średnia6,95 / ilość: 19

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2014-10-23 11:41:39
Gatunek zbytnio nie zachęcał mnie do degustacji.Oczywiście kupiłem, jak każde nowe piwo, jednak ten dodatek przypraw mnie trochę raził.Po nalaniu piana bez rewelacji, szybko się podziurawiła.Barwa bursztynowa, mocno zmętniona, co akurat przypadło mi do gustu.Aromat lekki, trochę przypraw na czele z kolendrą, trochę pszenicy z nutami kwiatowymi i drożdżami.Nic nadzwyczajnego.W smaku dosyć kwaśne, również wyczuwalne przyprawy z kolendrą i skórką pomarańćzową.Wyczuwalna też jest pszenica i lekka goryczka na koniec.Piwo bez rewelacji, jakoś nie przepadam za taką belgijską interpretacją pszeniczniaka.Zdecydowanie wolę Wita.Jest to piwo, którego z pewnością nie zapamiętam na długo, ponieważ niczym mnie nie urzekło i było raczej przeciętne.Mimo wszystko plus za wypuszczenie czegoś w gatunku, który nie jest często warzony przez polskie browary.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.