Fabryka Piwa Ibusaurus Americanus
Fabryka Piwa Ibusaurus Americanus
Fabryka Piwa Ibusaurus Americanus
% alk. 7.8
Blg 19.0
IBU 100
brak koduaddbarcode

Piwo uwarzone przez browar Fabryka Piwa z Częstochowy w Szczyrzyckim Browarze Cystersów - GRYF. Jego premiera odbyła się 6 marca 2016 roku.

Nasz IBUsaurus Americanus rozchmieli Cię i napełni cytrynową radością. To imperial AIPA o mocy 100 IBU zawierająca duży zbalansowany bukiet świeżych, owocowych i sosnowych aromatów. Na zdrowie!

Piwo jasne, górnej fermentacji, pasteryzowane
Składniki: woda, słody (Pale Ale, pszeniczny, karmelowy), chmiele (Warrior, Chinook, Columbus, Simcoe, Centennial), drożdże US-05
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-14 12:39:01

oceny Oceny

Użytkownicy 6,4 / ilość: 5
Goście 5,6 / ilość: 5
średnia6 / ilość: 10

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2016-07-16 11:12:10
Niestety kolejne mocno przeciętne piwo z Fabryki Piwa...
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-03-23 22:16:19
Słabo, po imperialu spodziewał bym się czegoś więcej, zapach slodowy, smak też, goryczka krótka, gdzie jest to 100 IBU? Wygląd też nie powala, slabiutka piana. Słabe 3
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2016-03-21 09:41:27
Kolor: jasna miedź, piana wysoka, gęsta, bardzo jasny bez i stosunkowo trwała,
Nos: z butelki spora dawka cytrusów i las, ze szkła lepszy aromat, choć spodziewałem się więcej.
Smak: najpierw słodycz od podstawy słodowej, w tym lekko karmel i słody. Po chwili narastają aromaty od chmielu: cytrusy, owoce tropikalne i leśne. Goryczka wyczuwalna już w pierwszym łyku (z reguły w trzecim). Goryczka nie jest zalegająca, nie jest też powalająca, ale jest silniejsza ponad podstawę słodową i daje odczucie rześkości i świeżości. Alkohol ukryty bardzo dobrze. Dobra polska AIPA. Nie jest to spodziewane ponad 100 IBU. Zbyt słodka podstawa.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2016-03-19 00:33:17
Barwa: Ciemniejsze złoto, klarowna.

Piana: W kolorze jasno-kremowym, uformowana głównie z średniej wielkości pęcherzy. Po przelaniu piwa do szklanki powstaje dwu-centymetrowy kożuszek. Piana stopniowo się obniża. W połowie degustacji zaobserwować można niską kołderkę z nieznacznymi przetarciami w części środkowej. Szkło zdobią bujne i obfite ślady, które są bardzo równe. Ścianki pokryte są praktycznie w całości grubą warstwą pozostałą po pianie. Koronkowanie trzyma się do końca degustacji.

Aromat: Dość wyraźny, dominuje potężna słodycz o karmelowym profilu. Czuć, iż piwo będzie posiadać zdecydowaną bazę słodową. W tle jest coś niepokojącego, subtelna woń kojarząca się z rozpuszczalnikiem. Nuty chmielowe zdecydowanie zakryte przez solidną słodycz. Gdzieś z oddali czuć nieznaczny powiew żywicy oraz owoców tropikalnych. Aromat zwiastuje standardową, mocno karmelową AIPE w mocniejszym wydaniu.

Smak: Zgodnie z przewidywaniami, przeważa silne podbicie słodowe o karmelowym charakterze. Początkowa słodycz szybko zostaje przełamana przez wyrazistą, choć w pierwszym momencie niepozorną goryczkę. Odczucie goryczki w piwie narasta, ma ona dość specyficzny, alkoholowo-ziołowy charakter i długo się utrzymuje. W smaku pojawia się też alkohol, nie jest to coś co mocno przeszkadza, ale daje do zrozumienia, że mamy do czynienia z imperialną wersją piwa w stylu AIPA. Na minus praktycznie brak jakichkolwiek posmaków charakterystycznych dla tego stylu. Nie ma cytrusów, owoców egzotycznych, żywicy itp. Mało złożone w smaku, bez polotu. Jest to ciężko-pijalne piwo, po ogrzaniu alkoholowy posmak staje się jeszcze bardziej wyczuwalny.

Nasycenie: Średnio-niskie, ok.

Komentarz: Kupione pod wpływem impulsu, zastanawiałem się co wziąć i postawiłem na lokalny patriotyzm. Niestety okazało się to trochę zgubne. Ibusaurus Americanus to bardzo przeciętna Imperialna AIPA. Mocno słodowa, słodka i karmelowa z wyrazistą goryczką ale też wyczuwalnym alkoholem i brakiem jakichkolwiek posmaków pochodzących od amerykańskich odmian chmielu. Piwo bardziej przypomina typowe ALE z wyrazistą goryczką niż Double AIPA. Do tego idealnie klarowna barwa, której nie zaznałem w rzemieślniczym piwie od dawien dawna. Piłem kilka piw z tego browaru i nie mnie nie zachwyciło.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.