Emelisse White Label Barley Wine Cognac Barrel Aged
Emelisse White Label Barley Wine Cognac Barrel Aged
Emelisse White Label Barley Wine Cognac Barrel Aged
% alk. 15.0
Blg 32.0
IBU 50
brak koduaddbarcode

Ciekawy Barley Wine z holenderskiego Brouwerij Emelisse, który swoją siedzibę ma w mieście Kamperland. Piwo to leżakowało półtora roku w beczce po koniaku i szczerze mówiąc przypomina bardziej słodki likier niż piwo. Browar ten ma całą serię piw White Label, są to zazwyczaj bardzo mocne piwa, takie właśnie jak Barley Wine czy Russian Imperial Stout.

Piwo niefiltrowane oraz niepasteryzowane
Skład: woda, słody jęczmienne, chmiel, drożdże, cukier
Polecana temperatura serwowania: 12°C
Barwa EBC: 35
Dostępne w butelce o pojemności 330 ml.
Dodał: stacher93 - 2015-07-04 22:23:21

oceny Oceny

Użytkownicy 9 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia9 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2015-07-06 11:34:52
Barwa: Ciemno-bursztynowa, średnio zmętniona.

Piana: Szczątkowa, grubo-pęcherzykowy pierścień w kolorze łamanej bieli. Na środku uformowała się rozłożysta, cienka wysepka. Na szkle po pianie zostały nieznaczne kropki, które szybko zanikały. Co ciekawe, po ogrzaniu na szkle zaczęły pojawiać się minimalne alkoholowe ślady, tzw. legs występujące w mocniejszych alkoholach.

Aromat: Intensywny, dominuje nuta alkoholowa, jest przyjemna i szlachetna. Kojarzy się z ekskluzywnym likierem. Piwo ma solidną podbudowę słodową z delikatnie wyczuwalnym karmelem. Pojawiają się nuty ziołowe i spora porcja słodyczy.

Smak: Mocno słodki, intensywny i alkoholowy. Potężne podbicie słodowe z karmelem i niespodziewanymi akcentami owocowymi. Piwo jest bardzo gęste i esencjonalne. Smakuje trochę jak brzeczka piwna. Całkiem spora porcja alkoholowo-ziołowej goryczki na finiszu. Mocno rozgrzewa po przełknięciu. W smaku dzieje się bardzo wiele, piwo jest wielowymiarowe i bardzo złożone. Ciężkie, nadaje się do bardzo długiej degustacji. Po ogrzaniu jest jeszcze cięższe i bardziej aromatyczne.

Nasycenie: Niskie, prawidłowe.

Komentarz: Cóż, najmocniejsze piwo w moim życiu. Fantastyczna sprawa, spodziewałem się czegoś wyjątkowego i takie właśnie jest to piwo. Ciężkie, alkoholowe, pełne w smaku i aromacie. Można je pić małymi łyczkami przez kilka godzin. Muszę popróbować więcej Emelisse, bo piłem od nich tylko dwa piwa i oba były wybitne. Polecam każdemu. Teraz zostaje mi tylko polować na Blacka z Mikkelera aby pobić 15% alk.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.