Edelmeister Weizenbier
Edelmeister Weizenbier
Edelmeister Weizenbier
% alk. 5.7
5900535011883addbarcode
ulubione: 3

Dość trudne do dostania pszeniczne piwo ze stajni Van Pur. W miarę mocne jak na piwo pszeniczne, dostępne w brązowej półlitrowej butelce. Krótki opis ze strony wytwórcy: lekko mętne, jasne piwo pszeniczne. Wyraźny drożdżowy charakter powoduje, że Edelmeister Weizenbier jest wyjątkowo orzeźwiającym piwem z bogatą nutę smakową. Nie pozostaje nic innego, jak znaleźć, przelać do szkła, spróbować i oceniać.
Dodał: Borsuk77 - 2014-08-22 14:48:03

oceny Oceny

Użytkownicy 6,47 / ilość: 17
Goście 7,85 / ilość: 13
średnia 7,07/10 / ilość: 30

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-06-11 21:49:07
Piana biała, drobno i gruboziarnista, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca szczątkową formę lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu niewyraźne nuty pszeniczne w kolejności goździki, banany, drożdże, nie jest to na pewno bardzo aromatyczny twór. W smaku podobnie, lekki banan i goździk, drożdże w tle, goryczka zerowa, słaba kontra kwaskowa, duża wodnistość, wysycenie na średnim poziomie. Pite w wersji puszkowej, sama puszka w ciekawej kolorystyce, znośnie wykonana graficznie. Warka 18.01.2020. Oj ubogi ten pszeniczniak, zarówno w aromat jak i smak. Jedno z bardziej wodnistych piw w tym stylu jakie miałem okazję próbować. Nie jest to wadliwy wyrób, ale zdecydowanie brakuje mu jakości, także więcej niż przeciętne 5 i to z minusem na pewno nie zaproponuję.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-06-01 23:43:17
Nic się nie zmieniło, smakuje po prostu jak Kustosz Pszeniczne
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-11-03 21:33:37
Wygląd: kolor ciemna słomka, tak nieklarowne jak Kasztelan Pszeniczne Klarowne ;), ale ładna piana, spora
Zapach: może i mamy delikatnego goździka, ale przewarza coś stęchłego, w typie stęchłego starego chmielu, w tympie tuż przed kwasem izowalerianowym ;)
Smak: smakuje lak pszeniczny lager, w sumie to podziewałem się klona Kustosza pszenicznego, ale w smaku nie nosi ono znamion weizena, tylko lagera pszenicznego, nie ma grama banana czy goździka, choć jest odsyć pełne i puszyste, tak cukrowa słodkość, która jest wspólnym mianownikiem z Kustoszem z Biedronki, lekka chlebowość, lekka owocowość jaka tu jest przypomina raczej lagery ze zbyt wysoką temperaturą fermentacji, jest jabłkowa. To piwo jest słabe jako weizen, smakuje po prostu jak lager
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 5 )
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 6 )
awatar
Jacelinho
moderatorstarstarstarstarstar

2018-10-13 22:31:58
Barwa raczej zbyt ciemne te złoto jak na weizena , pity poprzednio Sanwald był jaśniejszy jednak i wyglądał bardziej stylowo. Piana obfita , szybko opada i zostaje drobna powłoka na wierzchu. Lacing był niskiej jakości ale był. W aromacie banan , goździk ,typowo dla weizena , zbalansowane choć mogło by być bardziej wyraziście. W smaku niezły wyrób Van Pur się postarał , za około 3 zł dostajemy solidne piwo które smakuje typowo dla stylu , banan , goździk , wszystko tutaj jest takie jakie ma być choć czuć że to piwo jest budżetowym wypustem. Ocena 7 bo za ta cenę podwyższam ocenę bo to piwo ma dobry stosunek ceny do jakości, :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010