Dwie Wieże Flanders Red Ale Red Wine Foeder Aged
Dwie Wieże Flanders Red Ale Red Wine Foeder Aged
Dwie Wieże Flanders Red Ale Red Wine Foeder Aged

Uwarzone przez Browar Dwie Wieże.
Flanders Red Ale to czerwone w odcieniu piwo wywodzące się z Flandrii, północno-zachodniego regionu Belgii. Charakteryzuje się wyraźną kwasowością, subtelną ziemistością oraz owocowym, nieco winnym charakterem. Piwo tak ciekawy profil smakowy i aromatyczny zawdzięcza mieszance szczepów dzikich drożdży oraz bakterii. Nasz Flanders prze 14 miesięcy dojrzewał w dębowym foederze, w którym wcześniej, w morawskiej winnicy Vinařství U Kapličky rok do roku macerowano czerwone wino. Leżakowanie w tych wyjątkowych warunkach przyspieszyło oksydację, nadało delikatnej octowości oraz subtelnych tani.
Skład: woda, słody jęczmienne i pszeniczne, jęczmień, chmiel, drożdże: piwowarskie, Sherry i Brettanomyces, bakterie: Lacotbacillus i Pediococcus.
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2018-12-16 08:11:30

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 3
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 3

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Thesloma
starstarstarstarstar
2020-07-08 19:39:22
Zapach : wyczuwalnie owocowe chociaż już w aromacie czuć kwaśność i octowość . Czuć też zdecydowanie drożdże , stęchłą taniczność , winność i drewno

Smak : Owocowe choć mocno kwaśne , octowate wręcz. Przewija się też winny posmak a finisz jest mocno octowy wręcz do bólu

Jeśli ktoś nie lubi kwaśnego nie polecam , dla mnie było całkiem ciekawe bo sporo w nim się delikatnych smaków i aromatów przewija. Jest kwaśne do bólu ale takie powinno być , dla mnie jest to 7/10 choć piwo zdecydowanie nie na co dzień.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.