Dubbel Cieszyński 2019
Dubbel Cieszyński 2019
Dubbel Cieszyński 2019
% alk. 7.0
Blg 17.0
5907612240013addbarcode

Uwarzone przez Browar Zamkowy Cieszyn.
Dubbel - to przedstawiciel klasztornych piw belgijskich o złożonym słodowo-owocowo-korzennym aromacie. W smaku pojawiają się nuty karmelowo-słodowe z niską goryczką i dośc wytrawnym finiszem podkreślonym wysokim nagazowaniem. Ciemnobursztynowa barwa z czerwonymi odcieniami cieszy wzrok, wprawiając w pozytywny nastrój, gdy sięgasz po kojeny łyk piwa.
Piwo ciemne, pasteryzowane.
Skład: woda, słody jęczmienne (jasny, Abbey, monachijski, wideński, special B), syrop kandyzowany, chmiel, drożdże.
Dodał: Barcelonismo - 2019-07-10 18:19:55

oceny Oceny

Użytkownicy 6,17 / ilość: 6
Goście 9 / ilość: 1
średnia 6,57/10 / ilość: 7

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-10-02 21:59:21
W aromacie konkretnie słodowo. Są rodzynki. Jest też karmel. Piana średnio obfita, drobnopęcherzykowa. Piwo ciemnobursztynowe, klarowne. Jest tostowo i słodko. No piwo jest stylowe. Na początku jest konkretna podbudowa słodowa, która sugeruje, że piwo będzie słodkie. Później mamy ciekawy wytrawny finisz. Nie czuć tej mocy 7 % alk. dlatego alkohol jest fajnie ukryty. Jest fajne wysycenie, piwo jest musujące. Według mnie to piwo jest aż za mocno wytrawne. Niestety przez to wydaje się w smaku puste. Dobre, ale jednak nudne.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-08-08 22:44:59
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza rubinowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, przyprawowe aromaty, ciasteczka oraz biszkopty na drugim planie, fenolowość oraz korzenne klimaty. W smaku słodziutkie, karmelowe, ciasteczka i przyprawy obecne na podniebieniu choć w niewielkim stopniu, goryczka iluzoryczna, słabsza kontra kwaskowa, względnie niska treściwość, po ogrzaniu ujawniają się alkoholowe wonie, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Zamkowego w Cieszynie, etykieta w beżowej kolorystyce, elegancko wykonana graficznie, dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 06.06.2020. Nie zachwyciłem się tym dubblem, jest słodki, czuć w nim co prawda trochę Belgii, ale dla mnie za mało. Nie umywa się do belgijskich odpowiedników w tym stylu. Mogę zaproponować maksymalnie 6, pomysł dobry wykonanie nieco gorsze.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-07-30 10:57:19
Pyszne piwo.
Pierwszy raz piłem piwo w tym stylu i bardzo przypadło mi do gustu.
Dubbel cieszyński jest raczej wytrawny niż słodki (a obawiałem się, że będzie przesłodzony z uwagi na syrop kandyzowany w składzie ), bardzo mocno nagazowany co jednak doskonale pasuje do tego trunku.
Pomimo mocnego wycenia i 7% alkoholu piwo jest bardzo pijalne - można spokojnie wypić kilka.
Szczerze polecam znudzonym ipami i apami.
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010