Don Export
Don Export
Don Export
Pale Lager
% alk. 4.8
Blg 12.0
brak kodu


Warzone przez rosyjski browar Baltika Rostov, z miasta Rostów nad Donem. Jest to klasyczny, jasny lager. Barwa złocista, idealnie klarowna. Piana biała, po nalaniu wysokość na dwa centymetry. Drobne i średnie pęcherze szybko pękają i powodują opadanie piany. Najpierw tworzy się cienka kołderka, która po chwili dziurawi się i już do końca degustacji pozostaje jako porwana warstewka. Aromat piwa jest umiarkowanie intensywny, łagodne nachmielenie plus lekko słodkie nuty słodowe. Smak głównie słodowy, lekki, chwilami nawet pojawia się wrażenie, iż piwo jest wodniste. Goryczka bardzo delikatna i krótka. Wysycenie średnie.
Dodał: Stacher93 - 2014-06-24 11:52:42

Oceny

Użytkownicy 5 / ilość: 2
Goście 7,5 / ilość: 2
średnia 6,25/10 / ilość: 4

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Borsuk77

2014-07-18 01:49:04
Zapach - ledwo co wyczuwalny i zwyczajny. Barwa - słomkowa, zwyczajna "lagerowa", bąbelki - średnia ilość, piana - była może przez minutę. Smak - przypomina lagery z dodatkiem kukurydzy, rodem z południa Europy - leciutka słodycz, delikatna kwasowość i równie delikatna goryczka, do tego nuty dwuacetylu, alkohol niewyczuwalny.

Kończąc - nawet jeżeli chciałoby się więcej napisać o tym piwie, to byłoby trudno. Jedni "smakosze", pijąc w ciemno, pomylili by to z Perłą Export, inni z Lechem Pils, a ci "światowi" z jakimś koncerniakiem z Italii czy Hiszpanii.
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 3 )

Stacher93

2014-07-13 01:23:32
Rosyjskie, bardzo przeciętne piwo, klasowo porównywalne do naszych koncerniaków.Ogólnie słabe w smaku i niczym nadzwyczajnym się nie wyróżniające, bardzo podobne do wersji klasycznej, którą kupiłem razem z wersją export.Kupione, wypite, etykieta i kapsel w kolekcji, następny xd
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010