Doctor Brew American IPA
Doctor Brew American IPA
Doctor Brew American IPA
% alk. 6.2
Blg 16.0
IBU 90
5903240674022addbarcode
ulubione: 31

Niepasteryzowane i niefiltrowane piwo, o intensywnym - żywiczno- leśnym, gorzkim smaku, przeplatanym z solidnym owocowym akcentem. Zapach obfity w cytrusowe nuty.

Składniki: woda; słody: Pale Ale, Pszeniczny, Karmelowy; chmiele: Cascade, Galaxy, Magnum, Motueka.
Dodał: PiwowarWWA - 2014-04-04 12:02:10

oceny Oceny

Użytkownicy 7,79 / ilość: 194
Goście 8,28 / ilość: 46
średnia 7,89/10 / ilość: 240

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Moje_Zdrówko
starstarstarstarstar

2018-07-29 08:49:49
Opis Doctorów z kontry: "Oto piwo o intensywnym aromacie amerykańskiego i australijskiego chmielu z nutą nowozelandzkiej szyszki Motueka. Już po pierwszym łyku bogactwo cytrusów przenika żywiczny, leśny zapach chmielu Cascade. Kontra słodowa harmonizuje burzę aromatu i wyraźnej goryczki. Nieposkromiona pasteryzacją i filtracją natura obnaża swoje bogactwo doznań zupełnie innej jakości. Przeładuj otwieracz i przygotuj się - właśnie patrzysz w oczy mocnego zawodnika."
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Rob_Rock
starstarstarstarstar

2018-06-29 17:38:31
Trochę siara z wpadką na etykiecie. W opisie grzmi zapis "(...) nieposkromiona pasteryzacją (...). Z kolei w "składnikach" i dalszej części tekstu napisano "piwo pasteryzowane". Pany, macie tam kogoś na etacie od tych tekstów, czy wciskacie spychologię na dział produkcji - w końcu to tylko kilka zadań, a i tak jest wtopa...
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
eterius
starstarstarstar

2018-06-01 16:49:43
Dobre poprawne piwo. Bursztynowy kolor trwała drobno-pęcherzykowa piana w kolorze biało-zabrudzonym. Obrączkuje wspaniale. W aromacie Ameryka , bardzo delikatny alkohol w tle, Smak aksamitny , gładziutkie pyszna goryczka lekko za duga w gardle. Konkludując doskonała amerykańska IPA gdzie chmiel dodawano łopata. Brawo Doktory.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-04-21 19:58:09
Data do 21.06.2018 roku i podejrzewam że tu leży pies pogrzebany. Piwo na dodatek zakupione w Carrefourze, więc zarówno dość "stara" warka jak i sposób przechowywania wpływają na końcowy efekt.
Otóż:

W aromacie praktycznie brak chmielu. Są lekkie akcenty owocowe w postaci słodkich, mocno dojrzałych owoców tropikalnych, jednak przede wszystkim jest tutaj dużo słodowości, wspartych karmelem oraz nutami herbacianymi.

Piwo klarowne, o ciemno bursztynowej barwie i niezbyt obfitej ale ładnej, kremowej i drobniutko bąbelkowej pianie w kolorze beżowym. Kolor piany i kolor piwa niewątpliwie zwiastują mocno karmelowe, pełne i słodowe IPA.

W smaku - to czego można było się spodziwać po barwie. Pełne, słodowe piwo, o wyraźnej podbudowie słodowej w postaci karmelu, opiekanych tostów, herbaty. Goryczka - wysoka. Herbaciano taniczna, i choć zalegająca i długa to przyjemna bo kontruje słodowe, pół słodkie piwo. Niskie nasycenie dwutlenkiem węgla.

Bardzo dobre East Coast IPA. Dużo słodowości, karmelu, nut herbacianych skontrowanych intensywną, wysoką goryczką. Brakuje trochę aromatu i smaku chmielowego, ale poza tym jest OK.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010