Diebels Alt
Diebels Alt
Diebels Alt
% alk. 4.7
4001479255010addbarcode

Produkt niemieckiego browaru Diebels, mieszczącego się w mieście Issum. Jest jednym z najbardziej popularnych piw typu Alt w Niemczech.Kolor brązowo-herbaciany. Piana niska lecz trwała, pozostaje do końca. Aromat palonego karmelu i słodu. W smaku przypalany słód, karmel oraz przyjemna goryczka.
Dodał: Stacher93 - 2013-03-13 08:34:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,09 / ilość: 22
Goście 7,68 / ilość: 22
średnia7,39 / ilość: 44

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
MJK
starstarstarstarstar
2020-07-22 16:35:25
Typowy przedstawiciel altów - ciemny, niemalże czarny, ze średnią i dość trwałą pianą, w zapachu karmel i może trochę kawy zbożowej, w smaku na początku zmieszana po połowie gorycz chmielowa i słodycz słodowa lecz z czasem pozostaje sama gorycz, która na dodatek długo pozostaje w ustach. Mimo wszystko, choć to Na prawdę całkiem dobre piwo to, jednak nie jest ono bardzo sesyjne.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Dymitr
star
2020-02-08 13:18:52
Kiedyś było dostępne w Almie. W Dusseldorfie piłem codziennie. Jeśli chodzi o piwa Alt to mój ulubieniec.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 10 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2019-06-06 20:35:21
Wygląd: Zaskoczenie, bo jednak nie spodziewałem się aż tak ciemnego piwa, ma barwę niemal brunatną, głęboka ciemna miedź, bardzo ładna piana i śliczny firankowy lacing
Zapach: słodowy, ciemno słodowy, czyli z jakimiś nutami melanoidynowymi, mocno spieczona skórka chleba, delikatnie karmelowymi, zadziwiający orzech włoski, pieprzowy, chmielowy - w typie herbacianym, sporo estrów owocowych
Smak: W pierwszej chwili rozczarowanie, tzn. piwo jest dosyć wodniste, inna sprawa, że zapach jest tak bogaty, że człowiek w smaku oczekiwał niewiadomo jakiej pełni, a to piwo jest po prostu lekkie, przy czym tu się naprawdę dużo dzieje, jest wyraźna goryczka, jest ostrość zbożowa, pieprzność (może od chmielu), są nuty kawy zbożowej, zwłaszcza w finiszu, idące w parze z delikatną metalicznością, jest koźlakowo melanoidynowe, jakieś herbatniki, jest dużo orzecha włoskiego, jest tytoniowość/herbacianość - zapewne od chmielu, są owoce czerwone, w ogóle odbija się owocami czerwonymi ;) trawestując \"jak nie zachwyca, skoro zachwyca\". Jest świetnie ułożone, dosyć mocno wysycone, mogłoby być mniej.
Gdyby kosztowało tyle co w NIemczech (ok. 2,80 zł) i było ogólnodostępne to pewnie byłoby podstawowym wyborem ;)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2019-01-20 23:13:08
super najlepsze jakie pilem
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.