Delirium Nocturnum
Delirium Nocturnum
Delirium Nocturnum
% alk. 8.5
5412186000715addbarcode
ulubione: 1

Mocne, belgijskie piwo poddane potrójnej fermentacji, warzone przez Browar Huyghe od 1989 roku. Doskonale rozgrzewa. Barwa jest brunatna, a smak niezwykle zrównoważony - trochę goryczkowy, z nutkami pieprzowymi, karmelowymi i czekoladowymi.
Dodał: krzysiek.w17 - 2013-04-10 10:46:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,39 / ilość: 31
Goście 8,35 / ilość: 17
średnia7,73 / ilość: 48

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Basileus81
starstarstarstarstar

2021-12-05 21:36:56
Warka 03.08.24 r. Gęsta, trwała piana w kolorze ecru. Piwo koloru ciemnorubinowego. Średnio wysycone. W zapachu słód, korzenność, guma balonowa. W smaku lekko rozgrzewające ale finalnie jak na 8,5% alkohol dobrze ukryty. Lekko pieprzne, nieco korzenne, w tle owocowość w typie gumy balonowej lub landrynki. Badzo wysoka pijalność i jakość tego piwa. Idealne do degustacji w zimowe wieczory.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
MJK
starstarstarstarstar

2021-02-14 09:27:10
Jak każde piwo Delirium pięknie wygląda. No i koniec komplementów.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-07-24 20:33:13
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ładna jaśniejsza rubinowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu wyraźne nuty drożdżowe, winne i wytrawne aromaty, sporo owocowych klimatów, minimalnie wyczuwalna alkoholowa woń. W smaku drożdże nadal dominują na podniebieniu, świetne winne posmaki, suszone owoce, po ogrzaniu występują mocniejsze alkoholowe nuty, goryczka adekwatna do stylu, dobra kontra kwaskowa, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel w niebieskim opakowaniu, etykieta elegancko wykonana graficznie, ciekawa biała butelka. Warka 24.10.2020. Mocne belgijskie piwo w ekskluzywnym wydaniu. Ciekawe, bo refermentuje już w butelce. Smak jest konkretny, treściwy i nie oszukany. Jeśli ktoś ma ochotę na wyraźną Belgię nie będzie zawiedziony. Ode mnie mocna 7 z plusem gdyż cena mogłaby być ciut niższa, a doznania smakowe nieco głębsze.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Wolin
starstarstarstarstar

2016-09-19 16:05:08
Barwa rubinowa, mętne, z drobnopęcherzykową pianą, z której niewiele zostało, mały lacing. Zapach delikatny, gdzieś głębiej czuć alkoholową nutę, która nie odrzuca, może nawet jest przyjemna. Poza tym jakieś karmelowe czy palone słody. Poza tym, trudno cokolwiek wyczuć.
W smaku zdecydowanie za mocno wysycone, aż musujące. Ma nieźle zamaskowany alkohol, miłe rozgrzewanie w gardle. Oprócz tego melanoidyny, taka przypalona skórka od chleba, ciężkie w smaku, ma swój charakter. Niestety przez ogromne wysycenie jest mało pijalne, trzeba je solidnie odgazować.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.