De Natte Gijt Gijt Ut?
De Natte Gijt Gijt Ut?
De Natte Gijt Gijt Ut?
% alk. 7.5
IBU 71
brak koduaddbarcode

Warzone przez holenderski browar kontraktowy De Natte Gijt, który swoje piwa warzy w zaprzyjaźnionych browarach. Gijt Ut? zastało uwarzone w Brouverij De Molen, z miasta Bodegraven. Jest to piwo w stylu DIPA czyli Double India Pale Ale.

W składzie podane tylko chmiele na których piwo to zostało uwarzone. Są to: Cascade, Columbus, Amarillo, Chinook, (chmielone na sucho odmianą Columbus).
Dostępne w butelce o pojemności 330 ml.

Barwa miedziana o mocno wiśniowym odcieniu, wyraźnie zmętniona. Piana jasno-kremowa, potężnie wysoka, zajmuje prawie całą zawartość szklanki. Uformowana jest głównie z średnich pęcherzy. Wydaje się w miarę gęsta i czapowata, z daleka wygląda imponującą, z bliska średnie a po chwili grube
pęcherze w tak wysokiej pianie prezentują się dziwnie i nienaturalnie. Opada bardzo powoli krzacząc się. Finalnie zostaje gruba wyspa na środku, cienka nieprzerwana kołderka wokół niej i umiarkowanie obfity pierścień. Ślady, które pozostają na szkle są bardzo równe, grube oraz trwałe. Aromat wyraźny i ciekawy, zdominowany przez kwaskowe owoce. Pojawiają się cytrusy, które współgrają z czerwonymi owocami i bazą słodową. W smaku mocno kwaskowe, niemalże musujące jak szampan. Mocno nasycone, o owocowym profilu. Są to głównie czerwone owoce, wiśnie, czerwona porzeczka, czereśnia, daje się też wyczuć odrobinę cytrusów. Po przeminięciu pierwszej, agresywnej kwaśności zjawia się lekka słodycz z niezbyt intensywną, nieco drętwą goryczką. Mieszanka mocno kwaśnego posmaku owocowego z drętwo-cierpkim słodowym finiszem maskuje zupełnie goryczkę, która ujawnia się dopiero parę chwil po przełknięciu, i tak na prawdę wtedy rozwija swoje skrzydła, jest mocno odczuwalna. Nasycenie bardzo wysokie, szampańskie, aż szczypie w język.
Dodał: Stacher93 - 2014-12-30 10:03:03

oceny Oceny

Użytkownicy 7 / ilość: 1
Goście 0 / ilość: 0
średnia7 / ilość: 1

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar
2014-12-30 18:49:31
Było to moje najdroższe piwo na święta.W składzie akurat wykupili inne ciekawe pozycje i zdecydowałem się na tą ciekawostkę.Troszkę przeraziła mnie data jaka była na kontrze, bodajże lipiec 2013.Oczywiście było to butelkowanie, od tego czasu piwo zdatne jest do picia jeszcze przez dwa lata.Mimo wszystko i tak sporo już stało.Ogólnie było to coś innego - ciekawego.Duża działo się w smaku i aromacie, piana wywarła na mnie ogromne wrażenie.Nie pamiętam piwa z tak obszerną, gęstą i obfitą pianą.Smak i aromat to połączenie kwaśności, owoców, słodu i goryczki.Jak na Double IPA mało przypominające piwo z tego gatunku.Dla mnie jednak ciekawe, może nie zachwyciło, ale cieszę się, że je kupiłem.15zł to trochę drogo, jednak na święta takie jedno piwo to nic złego.Na sylwestra szykuje się ciekawszy zestaw.Więcej spostrzeżeń z degustacji zawarłem w opisie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 9 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.